18 yaşındaki üç kız öğrenci aynı gün intihar etti | Kazete: Özgür Kadının Sesi

 

Muğla'nın Menteşe ilçesinde lisede okuyan 18 yaşındaki iki öğrenci uçurumdan atlayarak, Ankara'da da üniversite birinci sınıf öğrencisi, fakültenin çatısından atlayarak canlarına kıydı

19.05.2017
Yazı Boyutu:  
Muğla'nın Menteşe ilçesinde, lise öğrencisi iki kız çocuğu el ele tutuşarak yaklaşık 100 metrelik uçurumdan atlayarak intihar etti. İntihar eden öğrencilerin cesetlerine yaklaşık 3 saatlik çalışmanın sonunda ulaşılabildi.

Olay, dün saat 21.00 sıralarında kenti kuşbakışı gören Masa Dağı'nda meydana geldi. Muğla'daki çeşitli liselerde eğitim gören 5 öğrenci manzara izlemek için Masa Dağı'na çıktı. Öğrencilerden 18 yaşındaki Yonca Kurt ile aynı yaştaki arkadaşı Melek Basalak, henüz belirlenemeyen bir nedenle el ele tutuşarak yaklaşık 100 metre yükseklikten uçurumdan atladı. 

Olayı gören ve büyük bir şok yaşayan arkadaşları durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Orada bulunan Melek Basalak'ın kardeşi Dilek Basalak da sinir krizleri geçirdi.

Bölgeye 112 Sağlık ekipleri ve polis ile AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Ekipler yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından 2 öğrencinin uçurumdaki cansız bedenlerine ulaştı.

Savcının olay yerindeki incelemesinin ardından liseli Yonca Kurt ve Melek Basalak'ın cenazeleri otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.OKUL BİNASININ ÇATISINDAN ATLAYARAK CANINA KIYDI
 
Öteyandan, Ankara'da bulunan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler Bölümü 1. sınıf öğrencisi olan Nilüfer Çokyiğit dün üniversitenin B bloğunun çatısına çıktı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, Koçyiğit kulağında kulaklık ile çatıda durmaya başladı. Aşağıdan bağıranlara tepki vermeyen genç kadın bir süre sonra kendisini aşağıya bıraktı.

Görgü tanıkları Çokyiğit’in aşağıya atladıktan sonra hayatta olduğunu ama ambulansın çok geç geldiğini belirtti. Arkadaşları da okulda revir bulunmadığını ve genç kadına zamanında müdahale edilmediğini söyledi.

Çokyiğit’in arkadaşları çatının kapısının kapalı olmamasına da tepki göstererek okul yönetimini suçladı. (Birgün/ İleri Haber)
Üye OlÜye Girişi