5 günlük bebeğini 'ağladı' diye döverek hastanelik etti | Kazete: Özgür Kadının Sesi

 

Ev işçisi 22 yaşındaki kadın 5 fan önce dünyaya getirdiği bebeğini döverek susturmaya çalıştığı için göz altına alındı

18.03.2017
Yazı Boyutu:  
Edirne’de 22 yaşındaki D.K., iddiaya göre 5 gün önce dünyaya getirdiği kız bebeğini ağladığı gerekçesiyle döverek hastanelik etti

Edirne Yıldırım Hacısaraf Mahallesi'nde oturan, günlük işlerde çalışan H.K. ile evli olan D.K., 5 gün önce bir kız çocuğu dünyaya getirdi. İddiaya göre, Melis adı verilen bebeğini emzirdiği sırada kucağın düşüren D.K., ağlaması üzerine döverek susturmaya çalıştı. Bu sırada ağlayan bebek sesini duyan amca L.K., anne D.K.'nin elinden bebeği alarak telefonla olayı polise bildirdi.

Eve gelen polis ekipleri yüzünde tırnak izi bulunan bebeğin tedavisi için olay yerine sağlık ekiplerini çağırarak anne D.K.,'yı gözaltına aldı. 

Henüz 5 gün önce dünyaya gelen Melis bebeği, annesinin 'susturmak' için dövdüğü iddia edildi.

Sağlık ekipleri yüzünde çizikler ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izi bulunan bebeği tedavi için hastaneye kaldırdı. Küçük Melis'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan savcılık, çocuğun hastanedeki tedavisinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Yuvası'na teslim edilmesi, bebeğin ölümü halinde anne Derya K.'nin iyileşmesini beklemeden sorgusu için adliyeye getirilmesini istedi. (Yeniasır)


Üye OlÜye Girişi