Beş saat aynı tamponu kullandı ölüyordu | Kazete: Özgür Kadının Sesi

 

20 yaşındaki genç kız yanlış tampon kullanımından dolayı neredeyse hayata veda ediyordu

21.02.2017
1566
18
Yazı Boyutu:    
Doktor adayı Katie Knight sadece 5 saat aynı tamponu kullandıktan sonra neredeyse ölüyordu. 48 saat boyunca midesi bulanan genç kızı ev arkadaşı hastaneye kaldırdı.

Bir ödev için gün boyunca üniversite kütüphanesinde çalışmayı planlayan Katie, ekstra emici tampon kullanmıştı. Sadece 5 saat sonra midesi bulanmaya başladı ve taksiyle eve dönmek zorunda kaldı.

Adetinin 4. günü olmasına rağmen ilk başta basit bir adet semptomu olduğunu düşünen Katie, yürümekte bile zorlanıyordu. Sonraki 24 saatte 25 dakikada bir kusarak kendinden geçen genç kız ne olduğundan habersizdi.

Ertesi gün durumu daha da kötüleşti ve ishal oldu. İyice sersemleşen Katie'nin ne söylediği bile anlaşılmıyordu. Tıp okuyan ev arkadaşı genç kızın durumundan endişelenerek hastaneye kaldırdı.

Toksik şok geçirdiği anlaşılan Katie ölüme birkaç saat kadar yakındı ve 4 gün yoğun bakımda kaldı. Ölümcül bir bakteriyel enfeksiyon olan toksik şok sendromu yaygın olarak uzun süre aynı tamponla dolaşmak veya yanlış tampon kullanmaktan kaynaklanıyor. Adetinin 4. gününde ekstra emici tampon kullanması Katie'yi canından ediyordu.

Üye OlÜye Girişi