Gençlik, Anıtkabir'de Atasıyla kucaklaştı | Kazete: Özgür Kadının Sesi

 

Başkentte ilk tören, Anıtkabir’de yapıldı. Tören öncesi binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Anıtkabir önünde toplandı.

19.05.2017
Yazı Boyutu:  


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta, Türk elçiliklerinde ve Kuzey kıbrıs türk Cumhuriyeti'nde coşkuyla kutlanıyor. Kutlamalarla ilgili ilk tören bu sabah Anıtkabir'de yapıldı. Ellerinde bayraklarıyla binlerce kişinin katıldığı törende muhteşem görüntüler ortaya çıktı. Anıtkabir'deki tören öncesi binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Anıtkabir önünde toplandı. 

Gençlik ve Spor Bakanı  Ömer Kılıç ve beraberindekiler, Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Anıtkabir’e girdi. Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan Kılıç, buradan Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı..Bakan Kılıç, buradan Anıtkabir önünde toplanan öğrencilerin yanına geçerek, öğrencilerle çektirdi. Toplu çekiminin ardından öğrencilerle sohbet eden Kılıç, bir de ‘selfie’ yaptı. Tören sonrasında öğrenciler, arkadaşlarıyla Anıtkabir önünde selfi çektirdi.

Tören için Anıtkabir’e gelen öğrenciler, aralıklarla yağan yağmura rağmen tören bitimine kadar Anıtkabir önündeki bekleyişini sürdürdü.
KILIÇDAROĞLU’DAN 19 MAYIS MESAJI

‘Bu onurlu tarih, tüm gençlerimize verilmiş en değerli mirastır’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayımladığı 19 Mayıs mesajında, “Ülkemizin özgürlük mücadelesinin başlangıcının 98. yılı kutlu olsun! Bu onurlu tarih tüm gençlerimize verilmiş en değerli mirastır” dedi.

DHA

Üye OlÜye Girişi