Hayır rekortmeni Komünist Başkan: Mücadeleye devam | Kazete: Özgür Kadının Sesi

 

Tunceli'nin Ovacık İlçesi Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, Mücadeleyi bırakmamak lazım. Türkiye’nin geleceğinden de halkından da umutluyuz” diye konuştu

18.04.2017
Yazı Boyutu:  
Referandumda en yüksek hayır oyu yüzde 80.41 ile  Tunceali'de (Dersim)  çıkarken, Komünist Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu’nun ilçesi Ovacık’ta yüzde 90 ile hayır oyları kazandı. 

Referandum sonuçlarını değerlendiren Ovacık Belediye Başkanı Maçoğlu, Dersim'de yüzde 80 hayır oyu çıkmasının olağan ve beklenen bir sonuç olduğunu söyleyerek “Bundan bir iki ay önce bir röportajda Türkiye’de birinci olacağını söylemiştim. Tunceli muhalif yanı güçlü bir yer. Yüzü aydınlığa dönük halkımız, demokrasi mücadelesinde ne yapacağını çok iyi biliyor. Tunceli toplumu, Cumhuriyetin değerlerinin farkında. Biz de Ovacık’ın rekorundan mutluyuz” dedi.

Türkiye genelinde çıkan sonucun ise ders çıkarmak için önemli olduğuna değinen Maçoğlu, “Derdinizi iyi anlatır, toplumla iç içe geçerseniz başarabilirsiniz. Siz yapamazsanız kim daha iyi yaparsa o başarır. Halkın yüzüne bakarak demokrasiyi ve özgürlükleri doğruca anlatmak gerekir. Ancak böyle olunca toplumla ilişki kurabilirsiniz. Galiba biz demokrasi ve özgürlükler mücadelesini çok iyi yapamıyoruz. Bu sadece belli partilerin de sorunu değil. ‘Hayır’ politikası olan herkes şapkasını önüne koyup düşünmesini diliyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin geleceğine dair umutlarının yüksek olduğunu belirten Maçoğlu, “Türkiye halkı günü geldiğinde ne yapacağını bilir. Bizler umutla beslenen insanlarız. Bazen toplum bize öğretir, bazen de biz onunla öğreniriz. Mücadeleyi bırakmamak lazım. Türkiye’nin geleceğinden de halkından da umutluyuz” dedi.
(Cumhuriyet)

Üye OlÜye Girişi