Hayır ve Ötesi'nden sandık ihlallerine karşı cep uygulaması | Kazete: Özgür Kadının Sesi

 

Hayır ve Ötesi'nden sandık ihlallerini engellemek için akıllı telefonlardan kolayca indirilebilecek program geliştirdi

15.04.2017
646
4
Yazı Boyutu:    
Referandumda sandıkları korumak ve yaşanabilecek ihlalleri engellemek için kurulan Hayır ve Ötesi mobil uygulama oluşturdu. 

Hayır ve Ötesi (HvÖ), referandumda hayır oylarını korumak ve yaşanabilecek usulsüzlükler ile ihlalleri engellemek için son hazırlıklarını tamamladı. Hayır ve Ötesi mobil uygulaması oluşturarak, ihlalleri önlemeyi daha kolay hale getirdi. Hayır ve Ötesi'nden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

HAYIR’lı Olsun! HAYIR ve Ötesi mobil uygulaması hazır. Mobil uygulamayı internet sitemizden rahatlıkla indirebilirsiniz. HAYIR’ı korumak için HAYIR ve Ötesi gönüllüsü olalım!

Referandum günü sandık başında yapılabilecek usulsüzlükleri engelleyelim. Gönüllü olmak için hayirveotesi.org adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Sandıklar açıldığında ise, YSK sonuçları ile karşılaştırma yapabilmemiz için tutanaklardaki oyların bilgisini ve tutanağın fotoğrafını sisteme yükleyebileceğiniz HvÖ mobil uygulamamız hazır.

HvÖ uygulamasını app.hayirveotesi.org adresinden mobil cihazlarınıza kolayca indirebilirsiniz.

Hayır ve Ötesi'ni dostlarımıza duyuralım, memleketine sahip çıkan tüm yurttaşlarımıza haber verelim.

Sandıkları koruyalım, usulsüzlükleri durduralım, referandum günü tutanak bilgilerini ve fotoğraflarını HvÖ uygulamasına yükleyelim.
Sandık bize emanet!


Üye OlÜye Girişi