Liseli kız gaz bombasından ağır yaralı | Kazete: Özgür Kadının Sesi

 

17 yaşındaki lise öğrencisi Dilan'ın başına gaz bombası kapsülü isabet etti

01.05.2013
590
Yazı Boyutu:    

 

 
17 yaşındaki lise öğrencisi Dilan Alp, polisin attığı gözyaşı bombasının kapsülünün başına isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Dilan Alp, koma halinde Taksim hastaesine götürüldü, ancak yer olmadığı gerekçesiyle hastaneye kabul edilmedi. 
 
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1 Mayıs olaylarında 3 sivilin yaralandığını açıkladı. O yaralılardan biri Tarlabaşı’nın ara sokaklarından 1 Mayıs gösterilerine katılmak için Taksim’e çıkmaya çalışan küçük bir grubun arasındaki 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Dilan Alp'ti. Genç kız polisin attığı gözyaşı bombasının başına isabet etmesi üzerine hastaneye kaldırıldı. 
 
 
Tarlabaşı’nın ara sokaklarından 1 Mayıs gösterilerine katılmak için Taksim’e çıkmaya çalışan küçük bir grubun arasındaki 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Dilan Alp, polisin attığı gözyaşı bombasının başına isabet etmesi üzerine yaralandı.
 
Başından kanlar akarken, yanına düşen gaz bombasından çıkan dumanla nefes almakta güçlük çeken Dilan’ı arkadaşları önünde düştüğü eve soktular. Bu sırada elinde telsiz olan sivil bir polis, peşindeki ekipleri “Çabuk buraya gelin içeri girdiler” diye olay yerine çağırdı. Karınca gibi eve üşüşen çevik kuvvet polisleri yeniden gaz bombası attı. Yüzlerinde maske olan polisler dumandan etkilenmeyip evden çıkarken, olay yerine ambulans çağırıldı. Arkadaşının iddiasına göre polislerin yakın mesafeden sıktığı gaz bombası başına isabet eden Dilan ağır yaralandı. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan genç kız hemen ameliyata alındı. Saatler süren ameliyattan çıkan Dilan Alp'in durumu kritik...
 
Dilan, Taksim İlkyardım Hastanesi'nde yer olmadığı için Silivri'de bir özel hastaneye nakledildi.
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi