Okullarına asılan Erdoğan afişi liseli kızları isyan ettirdi | Kazete: Özgür Kadının Sesi

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 7 Nisan’da Adana’da gerçekleştireceği miting öncesinde Adana Kız Lisesi'nde Atatürk'ün fotoğrafı indirilerek yerine Erdoğan'ın afişinin asılması kız öğrenciler ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atarak protesto etti. Tepkiler üzerine okul yönetimi Atatürk'ün fotoğrafını yeniden asmak zorunda kaldı

06.04.2017
Yazı Boyutu:  
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 7 Nisan’da Adana’da gerçekleştireceği miting öncesinde, Adana Kız Lisesi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarının indirilerek yerine Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarının asıldığı iddia edildi. Öğrenciler bu durumu önce okulun her yerine Atatürk fotoğrafları asarak, sonra da ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atarak tepki gösterdi.Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarının okul yönetimi tarafından kaldırılarak, yerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın görselinin asılması öğrenciler tarafından protesto edildi.

“Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan 7 Nisan'da Adana’da Toplu açılış töreni” yazan afişin yanına Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını asan öğrenciler okul koridorlarının her bir yanına Atatürk’ün fotoğraflarını koydu. Koridorda "Mustafa Kemal’in askerleriyiz" sloganları atan öğrenciler, okul idaresinin daha önce okulda siyaset yapılmayacağını belirttiğini, fakat okul kapısına mitinge çağrı afişi astığını öne sürdü.

‘SİYASİ İKTİDAR BU TAVRINDAN VAZGEÇMELİ’

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, okullarda bu çalışmaların yürütülmesinin çocukların aralarında çatışmaya sebep olacağını söyledi.Karagöz, "Okullar eğitim ve öğretimin gerçekleştiği yerlerdir. Okullarda siyasetin ön planda tutulmasını doğru bulmuyoruz. Çocuklarımızın psikolojik ve pedagojik eğitimlerine de olumsuz yönde etki edeceği kanısındayız. Çocukların kendi aralarında çeşitli çatışmalara da neden olabilir. Hepsinin farklı siyasi görüşü vardır. Ülkenin tüm renkleri orada. Bu tür çalışmalar çatışmalara da neden olabilir. Siyasi iktidar bu tavrından vazgeçmelidir” diye konuştu. Karagöz, 7 Nisan yaklaşırken Adana’da orta refüjlerin, kavşakların, büyük billboardların ‘evet’ afişleriyle donatıldığını hatta her ağaca bir ‘evet’ afişinin asıldığını anlattı. Konuyla ilgili bilgi almak için aradığımız Adana Kız Lisesi’nde hiçbir yetkiliye ise ulaşamadık.
(Eylem Nazlıer/Evrensel)

Üye OlÜye Girişi