'Tank Durduran Erdoğan Anıt'lı ilçe 'EVET' rekoru kırdı | Kazete: Özgür Kadının Sesi

 

15 Temmuz'u sembolize eden darbeci tanklara karşı duran Erdoğan anıtının açılacağı Harran ilçesi EVET'lerde Türkiye rekoru kırdı.

18.04.2017
Yazı Boyutu:  
15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini belleklere kazımak iddiasıyla ilçenin girişine diktiği 'tank durduran Recep Tayyip Erdoğan Anıtı'nı önümüzdeki günlerde açmaya hazırlanan  Şanlıurfa'nın Harran ilçesi  16 Nisan'daki anayasa değişikliğiyle ilgili halk oylamasında yüzde 96.8 ile ‘evet’ diyerek Türkiye'de Evet rekoru kırdı.

Evet'lerde ikinciliği beldelerinin köy yapıldığı gerekçesiyle 5 seçimdir sandığa gitmeyen Kütahya'nın Kuşu beldesi 96,63 ile ikinci Adıyaman'ın Sincik ilçesi de 96.3 'le üçüncü oldu.

ERDOĞAN'IN TANKA DUR HEYKELİ HARRAN'IN GİRİŞ VE ÇIKIŞINDA GÖRÜLEBİLİYOR

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz'in verdiği bilgiye göre, ilçeeye giriş ve çıkış yapanların görebileceği şekilde dikilen anıtta, Cumhurbaşkanı Erdoğan, tankın namlusunun önünde sağ eliyle dur işareti yaparken görülüyor.

Sosyal medyada da çokça paylaşılan anıtta tankı durdurmaya çalışan iki kişi ve üzerinde Türk bayrağı açan üçüncü bir kişi bulunuyor.

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, "Biz de diktiğimiz bu anıtla milletimizin yazdığı büyük destanı ölümsüzleştirmek istedik. Şehrin girişine diktiğimiz anıt, Harran'a gelip gidenlere o geceyi unutturmayacak. Ülkemize yapılan ihaneti, hainlere karşı bir ve beraber olmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere her daim hatırlatacak" dedi.

Anıtın resmi açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak.Üye OlÜye Girişi