Üç kız çocuğuna hediye karşılığı cinsel istismar | Kazete: Özgür Kadının Sesi

 

İstanbul Kınalıada ve Heybeliada'da ortaokul öğrencisi 3 kız çocuğuna, birbuçuk yıldır çok sayıda kişi tarafından cinsel istismarda bulunulduğu , olayla ilgili 3 kişinin tutuklandığı bir kişinin de denetimli serbestlik koşuluyla salıverildiği açıklandı.

18.05.2017
Yazı Boyutu:  
CHP İstanbul Milletvekili  Barış Yarkadaş'ın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'dan açıklama istediği cinsel taciz olayı  İstanbul'un 'huzurlu' adalarından Kınalıada ve Heybeliada'da  yaşandı. 

Barış Yarkadaş'ın   açıklamasına göre: Ortaokul öğrencisi üç kız çocuğuna 4 kişi aylarca cinsel istismarda bulundu. Kan donduran olay mağdur kızların durumu öğretmenlerine anlatması ile gün yüzüne çıktı. Olayla ilgili üç kişinin tutuklandı, bir kişi ise denetimli serbestlik koşuluyla serbest bırakıldı. CHP'li Yarkadaş ise Aile Bakanlığına 'gerekli hassasiyetini gösterin' çağrısında bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Sözcü Gazetesi'nden Yurdagül Uygun'a. olayla ilgili üç kişinin tutuklandığını, bir kişinin de denetimli serbestlik koşuluyla serbest bırakıldığını söyledi.

‘BİR BUÇUK YILDIR İSTİSMAR…’

Ada halkından edindiği bilgileri paylaşan Yarkadaş, “Olayın bir yıldır sürdürdüğü iddiaları var. Yani bir yıldır bu üç çocuk cinsel istismara uğramış. İstismarcı sayısının da 30 civarında olduğu söyleniyor. Olayla ilgili kimse konuşmuyor, korkuyorlar. Ancak biz bu sessizliğin üzerine gideceğiz. Dava sürecini takip edeceğiz” diye konuştu. Aile Bakanlığı’na da çağrıda bulunan Yarkadaş, “Daha önce benzer olayı Üsküdar’da açığa çıkarmıştık. Aile Bakanlığı da konuya gerekli hassasiyeti göstermişti. Şimdi aynı duyarlılığı göstermesini ve bu üç çocuğa sahip çıkmasını istiyoruz. Çünkü bu çocukların ruh ve beden sağlıkları devlete emanettir” dedi.

TARTIŞMA SONUCU ORTAYA ÇIKMIŞ

CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Nurhan Çetinkaya da “İstismar, iki çocuğun okulda yaptığı tartışma sırasında öğretmenlerinin fark etmesi sonucu ortaya çıkmış. Savcılık anında soruşturma başlatmış. İstismarcıların adada çalışan işçiler olduğu söyleniyor. Büyükada’da bir evde çocuklara hediye vesaire karşlığında cinsel istismar yapıldığı belirtiliyor” dedi.

Üye OlÜye Girişi