12.09.2018 - 00:59
3320
6
Yazı Boyutu:    
Kadına vurmak cahillik değilde nedir? "Erkeğin rahimi olsaydı doğura bilseydi bu dünya çok mutlu olurdu" diyen Haluk Bilginer ne kadar da haklı. Cahil insandan korkun, "kızını dövmeyen, dizini döver" diyenden... "Bekaret" denilen saçmalık uğruna feda edilen küçük bedenleri, "nefsine hakim olamaz bize günah yazılmasın" diye evlendiren zihniyetsizlerden korkun.

"Başımıza gelmedi biz anlamayız" demeyin. Sen çayını yudumlarken kaç evden çığlık sesleri yükseliyor, kaç çocuk oyun yaşında pisliğin yatağında yerini hazırlıyor. Vicdanınızı sorgulayın. 

Okul yaşında çocuğun doğumhanede ne işi var? Bu insanlık nereye gidiyor? Yapmayın ne olur yapmayın! Kıymayın kadınlara, çocuklara! Boncuk gözleri var, yüzüne bakmaya kıyamazsın. Nasıl tecavüz edebildin ona haysiyetsiz. Birde adamlık sıfatı var üstünde.

"Adamlık" kelimesinin anlamı nedir, bilir misin? Ağır geliyor yavrularımıza bu acı insanlık dışı davranış, kaldıramaz o bedenler bu acıyı. 
"Anne beni kurtar, baba beni kurtar ne olur yapma" diyor. Bu nasıl bir şey. Hayvan demek hayvanlarımıza hakaret.. Nasıl kıydın ailesinin göz bebeğine? "Dur!" diyelim bunlara ne olur, "Ne yapabilirim?" deme. Susma!. Bugün Leyla,  Özgecan.. Yarın bizler, hepimiz bir adayız o pislikler için.. Susma, sessiz durma! Kanımız donmasın, annelerin yürekleri yanmasın, evlerin ocakları sönmesin.

 İnsanlığımızdan utanmayalım artık.. Siren sesleriyle gelen acı haberler, camdaki çığlıkla,r yerdeki kan izleri bitsin acılar..

Üye OlÜye Girişi