ELVİN TOKCAN

Blogger

14.11.2019 - 12:01
1883
5
Yazı Boyutu:    
Toplum olarak en sevdiğimiz davranış kesinlikle başkalarını yargılamak. Sanki haddimize düşmüş gibi herkesin her davranışını,düşüncesini,giyimini,çocuğunu,eğitimini vs yargılıyoruz.

Çok değil daha geçen hafta cumartesi ben bu tarz bir yargılamaya maruz kaldım. Çok yakın iki erkek arkadaşımla Alsancak'ta bir şeyler içtik. Sonrasında ayak üstü yemek yemek için ufak bir yere oturduk ki biri kolumdan tuttu. Uzun süredir instagram harici yüzünü görmediğim bir kız arkadaşım, eşiyle beraber aynı yerde oturmuştu. Selamlaşırken, biz de bir şeyler içtik dedim. Bunu dememle,kız arkadaşımın imalı bir ses tonuyla ''belli oluyor zaten'' sözüyle duraksadım. O an bu kızla neden iletişimimi kopardığımı hatırladım. İnsanlara durduk yere laf sokan kibirli bir insandı. Samimiyetine inanmadığım için onunla iletişimi kesmiştim.

Açıkçası sosyal medyada da ayıp olmasın diye takip ediyordum ki, onun beni karşılaşmamızdan sonra sildiğini fark ettim.

Sanırım çok sevgili KOCİCİ'si de (sosyal medyada eşine böyle hitap ediyor) beni biricik eşiyle görüşmeye uygun bulmamıştı. Bir kız nasıl olur da erkeklerle gezer?
Aman Tanrım büyük terbiyesizlik!

Toplum olarak tek başına yaşayan genç kadınları yargılamayı da pek severiz. Tek başına yaşıyorsa kesin eve bir sürü erkek atmıştır deriz (sanki gözümüzle gördük). Hayır, erkek tek başına yaşayıp evine kız arkadaşlarını alınca iyi,oooo oğlumuz elini sallasa ellisi,erkek adam tabii bir sürü kızla olacak diye düşünürüz. Ama kızımız asla böyle bir şey yapamaz.

Çünkü TOPLUM AHLAKI BOZULUR!

Bu kafaya nasıl ulaştık gerçekten merak ediyorum ya! Sahi, toplum ahlakının bozulmasına sebep kadınlar mı? Bu çok cinsiyetçi ve iğrenç bir yaklaşım değil mi?

Bunu okurken bir çoğunuz benimle aynı fikirde olacak fakat aydın geçinenler bile gerçek hayatta oğullarının ''namuslu'' bir kızla evlenmesini,kızlarının adı çıkmasın diye çok ilişkisi olmamasını isteyecek. Tıpkı benim çok ahlaklı kız arkadaşım gibi.

İşte ben bu ikiyüzlülüğe karşıyım! Kadınları yargılayan genelde kadınlar oluyor...

Sevgiler.

https://www.instagram.com/elvintokcan/
https://www.shopwithcaihong.com

Üye OlÜye Girişi