22.01.2021 - 03:16
588
Yazı Boyutu:    
Sabah uyandığımızda aldığımız ilk duyum okuduğumuz gördüğümüz lanetler yağdırğımız bitmek bilmeyen haberdir kadın cinayetleri

Bugün bu ataerkil topluma boyun eğmeyen kadınların isimleri hafızalarımızı zorlarken geleceklerinin üstüne bir avuç toprak atılıyor. 

Erkeğe tecavüz kabul edilemez bir suçtur, şiddetin her türlüsü yargı önünde yine suçtur diyoruz. Bu insanlık suçudur denilmesi gerekmiyor mu?

Kadınlara tecavüze uğramamaları konusunda uyarılar yapılıyor. Bugün bir kadın markete dahi giderken arkasında ki adamın önüne geçmesini bekliyor, tehdit algısı ortadan kalksın diye. Sokak aralarında yalnız olduğu hissedilmesin diye telefonla konuşuyormuş,  birisi bekliyormuş gibi numara yapmak zorunda kalıyor.

Toplumun baskıcı tavrına dayanamayan gelinlik diye giydirdiğiniz kana bulanmış beyaz kumaşlarla evlerinden çıkarttığınız çocuklarını annesiz bıraktığınız cinnet geçiren koca adı altında takım elbiseye cezai indirim alan insan dışı yaratıklara teslim ettik insanlığımızı.

Bahaneler sıraladılar bir bir;  erkek döver de söver de, sen kışkırtmışsındır, öldürmediğine dua et, sus kızım elalem duymasın.

Elli alem duysun artık susmasın şiddetin her türlüsü SUÇTUR.  

Siz bir kadının kocası, sevgilisi, arkadaşı olabilirsiniz sizi hayatında isteyene kadar. Bir sabah yine uyanıyoruz şanslıysak eğer yüzümüzde buruk bir gülümsemeyle korka korka dolaşıyoruz biz kadınlar artık.

Böyle adalet yerin dibine batsın.

Üye OlÜye Girişi