ELVİN TOKCAN

Blogger

06.12.2019 - 15:09
1640
5
Yazı Boyutu:    
Nasıl başlayacağım bilemiyorum. Her gün öldürülen kadın ve tecavüze uğrayan çocuk haberleri okumaktan yıldım.

Bu siyasi bir yazı olmayacak fakat en azından son 15 yılda bu haberlerin ne kadar arttığını yazmadan da edemeyeceğim.

Çocuklarına ''tecavüz'' eden babaları okumaktan kusuyorum!! Evet bu rezilliğin ben de uyandırdığı his bu!! Evlatlarını korkudan savunamayan anneleri ya da savunup boşanmak isteyen,şikayetçi olan fakat devletin sadece ''uzaktan koruma'' verdiği o kadınların öldürülmesini görmekten KU-SU-YOR-UM!

Gücüm olsaydı o küçücük çocukların hepsini evlat edinirdim. Kadınları korurdum. Gücü elinde tutan devletin yapmadığını yapardım!

Tecavüze uğrayıp,intihar süsü verilen gencecik kızları koruyamıyoruz!! Katilin parası varsa tutuksuz yargılanıyor!! Gazeteciler tutuklanırken katiller serbestçe gezebiliyor.

Ben akşam içkimi içip,toplu taşıma ile evime dönebilmeliyim, tıpkı bir erkek gibi!
İzmir'de yaşadığım için daha şanslıyım fakat bunu bile dememeliyim!! Devlet her noktada aynı güvenceyi verebilmeli ki burada güvenceyi veren devlet değil aydın insanlarla yaşayabilmemizdir....
Hep diyorum,bu ülkeye çocuk yapmayın diye. Bu ülke, şu şartlarda bu çocuklara bir gelecek sağlayamadığı gibi,onları koruyamıyor...

Ve bugün, Bursa'da bir kadının tecavüze uğradıktan sonra şans eseri sağ bırakıldığını ve tecavüzcüden şikayetçi olduğunu okudum. Kadın şikayetçi oldu fakat çok yetkili merciler derhal tutuklanması gereken bu ırz düşmanını tutuksuz yargılıyor!

Buna güvenen ırz düşmanı ise kadını açık açık tehdit ediyor bununla kalmıyor kadına tecavüz gecesini hatırlatan cinsel içerikli iğrenç mesajlarla taciz ediyor!

Mağdur kadın mecburen sosyal medya ile adalet arayışına giriyor. Devletin yapması gerekeni vatandaş yapıyor.

Devlet bizi korumuyorsa biz kadınlar kendimizi korumayı öğrenmek ve hakkımızı aramayı öğrenmek zorundayız.

Buna mecbur bırakıldık ne yazık ki.

Sevgiler.Üye OlÜye Girişi