Kanseri yenmek için kendi idrarını içiyor

Üç evre agresif meme kanseri olan 41 yaşındaki kadın her türlü tıbi tedaviyi "hücreleri öldürüyor" diye reddederek, Hint ve Çin tıbbında da yeri olan idrar terepisi uyguluyor


İngiltere'de 41 yaşındaki Sam Ravelle'e 3 yıl önce meme kanseri teşhisi koyuldu. 3 evre agresif meme kanseri türüne sahip olan genç kadın radyoterapi, kemoterapi ve lumpektomiden oluşan tedavileri reddetti.

"Araştırdım ve bence kemoterapi bir çeşit delilik" diyen 41 yaşındaki Sam Ravelle uzmanların tepkisini çekti. Ravelle "Eğer bir insan sağlıklıysa bağışıklık sistemini ortadan kaldırmazsınız, eğer bir insanın sağlığı bozulduysa yine bağışıklık sistemini zayıflatmazsınız. Ancak kemoterapi sadece kanser hücrelerini yok etmiyor, sağlıklı hücreleri de yok ediyor. Bu yüzden birçok yan etkiyle karşılaşılıyor. Kanserden kurtulan ama kemoterapi yüzünden kalitesiz hayat yaşayan birçok insan var" görüşünü savunıyor.

3 GÜN BOYUNCA GÜNDE 5 KEZ  İDRARINI İÇİYOR

Hiçbir şey yemeyen genç kadın tedavi için günde 5 defa ve 3 gün boyunca kendi idrarını içiyor.
Kanser yüzünden durumu kötüleşen, nefes alma problemi yaşayan Ravelle yine de kemoterapi görmemek konusunda kararlı olduğunu söyledi.
Meme kanseri konusunda klinik hemşire olan Jane Murphy ise bugüne kadar kesin olarak fayda görülmüş hiçbir alternatif tedavinin olmadığını ve bu tür alternatif uygulamalara yönelen hastaların ciddi zarar gördüğünü belirtiyor.

İDRAR TERAPİSİ NEDİR?

Daily Mail'in haberine göre idrar terapisi Aztek Uygarlığı'nda yaraları temizlemek için kullanılan, Hint ve Çin tıbbında da geçiyor. Terapiden İncil'de de bahsediliyor. Çoğunluğu sudan oluşan idrarda protein, vitamin ve mineraller de bulunuyor.

Yorumlar:

Yorum Yaz