Kanser hastası kadınlar için merkez

Balçova Sağlıklı Yaşam Rehabilitasyon Merkezi, kanserli kadınlara sıcak bir ev ortamı sunuyor.


Belediye öncülüğünde yeni açılan merkezde, hobi çalışmaları ve meslek edindirme kurslarıyla kadınlara yeni bir kimlik kazandırılıyor.

İzmir'in Balçova ilçesinde açılan ‘Balçova Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezi’, kentin uzak bölgeleri ya da şehir dışından tedavi için gelen kanser hastası kadınlara konaklama imkânı sunuyor. 

Sağlıkta Kalite Derneği (SAĞKAL), CHP'li ilçe belediyesi ve bazı firmaların katkıları ile hayata geçirilen merkez, kemoterapi ve radyoterapi sürecinde maddi imkansızlıklar yüzünden her gün İzmir’e gelip gidemeyen ya da Hastane bahçelerinde yatmak zorunda kalan hastalara, kalacakları aynı zamanda keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortam sunuyor. Balçova Belediyesi, merkezdeki hastaların ulaşımına destek oluyor, 3 öğün yemek ihtiyacını karşılıyor.

Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezi’nden Umut Atölyesi Proje Koordinatörü Emine Uçar, “Biz hastaları hem ruhsal hem de fiziksel olarak dinlendirmeye çalışıyoruz. Özellikle sürekli mandala kursları, kalp yogası, yaratıcı drama ve sürekli eğitimlerimiz oluyor. Böylece hastalarımızın ruh dünyalarını zenginleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

 

Yorumlar:

Yorum Yaz