Çin'de koronavirüsten ölen 427 kişinin yüzde 80'i 60 yaş üstündekiler

Pekin yönetimi, ülkenin Wuhan kentinden dünyaya yayılan virüs nedeniyle yaşanan ölümlere dair son istatistikleri açıkladı.Açıklamada, Ölüm oranı, ölenlerin yaşı ve iyileşme sürecine dair son bilgilerde yer aldı.


Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından hızla dünyaya yayılan ve toplamda 427 kişinin ölümüne neden olan korona virüsü, endişeye neden olmaya devam ediyor. 

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, ülkenin Wuhan kentinden yayılan ve 427 kişinin ölümüne sebep olan yeni tür korona virüsü hakkındaki son istatistikleri açıkladı. Buna göre, dünya çapında 20 bin 400 kişiyi etkileyen salgında ölüm oranı yüzde 2.1’de seyrediyor. Ölenlerin büyük bir çoğunluğuysa, 60 yaşın üzerinde.

YAŞALMIŞLAR EVLERİNDEN ÇIKMAMALARI İÇİNS DRONELERLE UYARILIYOR.

Çin Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre, Çin'de yaşlılar virüse karşı drone ile uyarılıyor.

Korona virüsü kaynaklı ölümler nedeniyle önlemlerin artırıldığı Çin'de yetkililer, orta yaşın üstündeki kişileri drone ile seslenerek evlerine dönmeleri için uyarıyor.

Yaşanan ölümler nedeniyle tedbirlerin artırıldığı Çin'de yetkililer, farklı önlemlere başvuruyor. Çin'in resmi haber ajansı tarafından paylaşılan görüntülerde, sokaktaki yaşlı insanların drone aracılığıyla yapılan anonsla, maskelerini takıp derhal eve gitmeleri için uyarıldığı görülüyor.

 
Çin’den bugün yapılan basın açıklamasındaki istatistikler şöyle:

  • Çin topraklarındaki ölüm oranı yüzde 2.1.
  • Salgının merkez üssü sayılan Wuhan kentinin de bulunduğu Hubey eyaletinde ölüm oranı yüzde 3.1.
  • Ölümlerin yüzde 97’si Hubey’de yaşandı.
  • Çin’de virüs nedeniyle ölen en genç kişinin sadece bir aylık bir bebek olmasına rağmen, ölen 425 kişinin yüzde 80’i 60 yaşın üzerindeydi.
  • Ölenlerin yüzde 75’inin virüsten önce de teşhis edilmiş bazı hastalıkları vardı.
  • Ölenlerin üçte ikisi erkek hastalardı.

‘ORTALAMA İYİLEŞME SÜRESİ DOKUZ GÜN’

Açıklamada, hastaların ortalama iyileşme süresinin dokuz gün olduğu da belirtildi. En ağır vakaların görüldüğü Hubey’deyse bu sürenin daha uzun olduğu açıklandı. (Çin Haber Ajansı)

Yorumlar:

Yorum Yaz