Çin'de koronavirüs karantina binası çöktü: 70 kişi enkaz altında

Çin'de Koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen kişilerin karantina altında kaldığı otel çöktü. 30 kişi kurtarıldı, 70 kişinin enkaz altında kaldığı bildirildi.


Çin’de corona virüsü nedeniyle karantina altında tutulan hastaların bulunduğu otel çöktü. 38 kişinin kurtarıldığı, en az 30 kişinin enkaz altında kaldığı belirtiliyor.

Yakınlarının enkazdan kurtarılmasını bekleyenler gazetecilere konuştu. Chen adlı bir kadın kız kardeşinin 14 günlük karantina süresinin tamamlayarak otelden çıkmaya hazırlandığını anlattı. 2018'de açılan otelin 80 oda kapasitesi olduğu açıklandı.

Fujian eyaletindeki otelin neden çöktüğüyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Dünyada corona virüsü salgınının ilk ortaya çıktığı ülke olarak bilinen Çin’de şu ana kadar rastlanan vaka sayısı 90 bine yaklaşırken en az 3 bin 70 kişi hayatını kaybetti.

Ülkede evlerinde karantina altına alınan insanların dışında, hastanede tedavi gerektiren semptomları olanların ihtiyacını mevcut hastanelerin karşılayamaması nedeniyle, bazı binalar geçici tedavi merkezlerine dönüştürülmüş ya da Wuhan gibi bölgelerde seyyar hastaneler kurulmuştu. (WOATürkçe)

Yorumlar:

Yorum Yaz