Yoksulların dostu Prof. Dr. Murat Dilmener 33 gündür yoğun bakımda

Süryanilerin sevilen hekimi Prof. Dr. Murat Dilmener, 33 gündür korona virüsü nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyor.


Prof.Dr. Dilmener’in torunu, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Entubeden çıktı fakat trakeostomi işlemi yapıldı. Hala bilinci kapalı. Durumunda malesef başka bir değişiklik yok” dedi.

Yoğun bakıma alındığında hakkında öldüğü haberleri çıkan Dilmener ve iki profesör için İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, “Şu anda, Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu, Prof. Dr. Selçuk Mercan ve Prof. Dr. Murat Dilmener hocalarımızın tedavileri sürüyor. Böyle bir vefat olayı yok. Sağlık durumlarında şu an için bir sıkıntı yok” demişti. Dilmener’in torunu Alara Gencoğlu da, Dilmener’e 2 hafta önce kök hücre tedavisi uygulandığını söyledi.

Kok hucreyi temin ettik. Hastane tarafindan uygulandi. Yardimci olmak icin yazanlar, dua edenler icin cok tesekkur ederiz. Biz de sizler gibi olumlu haberlerini bekliyoruz. @ercumentovali ve ekibine kok hucre icin tesekkur ederiz. @AcibademSaglik

164 kişi bunun hakkında konuşuyor

YOKSUL HASTALARI TEDAVİ ETMEKTEN YARGILANMIŞTI

Dilmener’e , 2004 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, yoksul hastaları hukuka aykırı şekilde ücretsiz tedavi ettiği gerekçesiyle 135 profesör ile birlikte Maliye Bakanlığı tarafından soruşturma açılmıştı. 

Soruşturmada profesörlerden, toplam 3.5 milyon liralık tedavi masrafını ödemeleri istenmiş, Murat Dilmener’e de 500 bin liralık borç çıkarılmıştı.

Süryani toplumunun tanınan emektar hekimlerinden Prof. Dr. Murat Dilmener de Covid-19 hastalığı nedeni hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi oluyor. Kendisine acil şifalar diliyor, güzel haberlerini bekliyoruz.

363 kişi bunun hakkında konuşuyor

Hastanenin döner sermaye gelirleriyle zor durumda olan hastaları tedavi ettiğini söyleyen doktorlar konuyu yargıya taşımış, bunun üzerine mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

 Maliye Bakanığı konuyu Yargıtay’a taşımış, ancak Yargıtay, hocaların bu paraları fakir hastaların tedavisi için kullandıklarına kanaat getirerek davayı temyiz edip kapatmıştı. (Gazete Duvar)

Yorumlar:

Yorum Yaz