Cinsel şiddet mağdurları artık yalnız değil

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği (ÇSD) tarafından hazırlanan "Cinsel Destek Sistemi Nerede?" http://csdestek.org sitesi açıldı.


Cinsel Şiddet Destek Sistemi kadınların nerede, cinsel şiddete maruz kaldığında destek arama, şiddeti bildirme, şiddet sonrası güçlenme gibi konuların yanı sıra İstanbul'da şiddet sonrası başvurulabilecek destek birimleri ile ilgili bilgiler ve çeşitli kaynaklar içeriyor.


Sitede İstanbul Cinsel Şiddet Destek Birimleri'nin bulunduğu bir hizmet haritası da mevcut. Bu haritada cinsel şiddete maruz kalanların destek alabilecekleri çeşitli kurum ve birimlerin verdikleri hizmetler ve iletişim bilgilerine ulaşılabilir:

Cinsel Şiddet Derneği'nin  "Destek Sistemi Nerede?" projesi kapsamında oluşturduğu  http://csdestek.org   sitesiyle ilgili açıklamasında özetle şi ifadelere yer verildi:

"Hepimizin bir şekilde kendi destek sistemi vardır aslında. Bunu fark etmek, ortaya koymak bile bizim için güçlendirici olabilir!

Taciz-tecavüz veya çocuklukta yaşanan cinsel istismar sonrası deneyimlediğimiz süreç, bizim şiddet sonrası hayatta kalma ve şifa bulma yolumuzdur. Şiddet bizi tanımlayamaz. Biz bütün yaşadıklarımızla birlikte bir bütünüz.

Destek çemberi yanımda, etrafımda. Tek başıma bir yükü taşımam gerekmiyor. Uzanıp erişmem, destek istemem mümkün. Çünkü cinsel şiddet sonrası şifa bulmak mümkün!" (KAZETE)

Yorumlar:

Yorum Yaz