Kadın Savunma Ağı'ndan 'Yaşamak istiyoruz' kampanyası

Kadın Savunma Ağı, iki yıl önceki 25 Kasım kampanyasında hazırlanan "Yaşamak istiyoruz" broşürünü elden ele yaygınlaştırmaya çağırıyor


Kadın Savunma Ağı, “İstanbul Sözleşmesi’ne, hayatlarımıza ve haklarımıza sahip çıkma kararlılığımız sürüyor: Yasakları aşan sayısız eylemimiz, nöbetlerimiz ve kentleri süsleyen pankartlarımızla mücadelemiz devam ediyor. Tüm kadınları Kadın Savunma Ağı tarafından iki yıl önceki 25 Kasım kampanyamızda hazırladığımız ‘Yaşamak İstiyoruz: İstanbul Sözleşmesi, 6284 Sayılı Kanun, Kadın Dayanışması Yaşatır’ broşürümüzü hep birlikte elden ele yaygınlaştırmaya çağırıyoruz” açıklaması yaptı.

"Türkiye hükümetinin, 19 Mart tarihinde bir gece yarısı kararıyla çekildiğini açıkladığı İstanbul Sözleşmesi, kararı izleyen yaklaşık bir aylık sürede kadın mücadelesinin ana gündemi. İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmak bu ülkede kadınlar, çocuklar ve Lgbti+’lar açısından bir varlık-yokluk mücadelesi" denilen açıklamada,  Sözleşme feshedildikten sonra geçen sürede en az 27 kadının öldürülmesinin  9 nolu Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin kadınların hayatlarına kast eden gayrı meşru niteliğinin yeni kanıtı olduğu ifade edildi.

İstanbul sözleşmesi kitapçığının yaygınlaştırılması çağrısı yapılan Kadın Savunma Ağı'nın açıklamasında dana sonra şöyle denildi:

Sözleşmeye, hayatlarımıza ve haklarımıza sahip çıkma kararlılığımız sürüyor: Yasakları aşan sayısız eylemimiz, nöbetlerimiz ve kentleri süsleyen pankartlarımızla mücadelemiz devam ediyor. Tüm kadınları Kadın Savunma Ağı tarafından iki yıl önceki 25 Kasım kampanyamızda hazırladığımız “Yaşamak İstiyoruz: İstanbul Sözleşmesi, 6284 Sayılı Kanun, Kadın Dayanışması Yaşatır” broşürümüzü hep birlikte elden ele yaygınlaştırmaya çağırıyoruz."

Yorumlar:

Yorum Yaz