Ölüm Yasası'nı durduralım!

İzmir'de hayvanseverler 5199 Sayılı Yasa'daki değişikleri protesto etti


 

 
İzmir Çevre Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği önderliğinde, diğer hayvan derneklerinin de  katılımıyla hayvanseverler çıkarılmak istenen yasayı protesto etti.
 
Konak Meydanı YKM önünde toplanan hayvanseveler, müzik gubunun çaldığı oyun havaları eşliğinde halay çektiler.
 
Yarım saat oturma eylemi gerçekleştiren grup, İzmir'i işgal eden Yunanlılara ilk kurşunu sıkan Gazeteci Hasan Tahsin Anıtı'na giderek saygı duruşunda bulundu.
 
Buradan müzik grubunun seslendirdiği eserler eşliğinde Gündoğdu Meydanı'na geldiler. İZÇEV Başkanı Besalet Alkaya Gündoğdu Meydanı'nda yaptığı basın açıklamasında; '' 5199 Sayılı Yasa'da yapılmak istenen değişiklikle hayvanları zor günler bekliyor. Sokak hayvanları toplanıp ormanlık alanlara atılmak isteniyor. Şehirlerde insanların verdiği yiyeceklerle yaşamını sürdüren masum hayvanlar, ıssız alanlarda ne yer ne içerler düşünüldü mü? Evlerde beslenen birden fazla hayvan toplanmak isteniyor. Sevgi ile büyütülen dostumuz haline gelen hayvanlarımızı sahiplerinden koparmanın hayvan ve insan üzerindeki etkisi düşünüldü mü? '' dedi.
 
Konuşmasında hazılanan yasa teklifinin hayvanların öldürülmesine, mama olarak kendilerine yedirilerek kazanç elde edilmelerinin yasal zemini hazırlanmaya yönelik olduğuna işaret eden Besalet Alkaya, tüm hayvan dostlarını, teklifin yasalaşmaması için mücadeleye çağrırken, hükümet yetkililerine de "Yasayı geri çekin" diye seslendi. (O. Gazi.Oktay)
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar:

Yorum Yaz