Afganistan'daki deprem Pakistan'da 154 kişiyi öldürdü

Afganistan'ın Hindukuş bölgesinde 7.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.


Deprem, komşu ülke Pakistan'da 154, Afganistan'da ise 52 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Afganistan'daki bir okulda depremin ardından çıkan izdihamda 12 kız öğrenci ezilerek can verdi.Afganistan'ın başkenti Kabil'e yaklaşık 250 kilometre uzaklıkta yer alan Carm kasabası yakınlarındaki dağlık bölgede meydana gelen deprem, yerin 213 kilometre altında gerçekleşti.

Associated Press, yaklaşık bir dakika süren depremin Pakistan'da 154 can aldığını bildirdi. Ajansa göre, Keşmir'in Hindistan kontrolündeki bölümünde de iki kişi hayatını kaybetti.

Keşmir sakinleri, depremin en az 40 saniye hissedildiğini aktardı. Nasir Ahmed adlı hükümet yetkilisi, "Önce birisi kapıya vuruyor sandım. Ama birkaç saniye sonra ayaklarımın altındaki yer titremeye başladı. Ben de kendimi binadan dışarı attım" dedi.ÖĞRENCİLER KAÇARKEN İZDİHAM YAŞANDI

Afganistan'da ölen 52 kişi arasında, Talukan kentindeki bir okulda deprem sırasında çıkan izdihamda yaşamını yitiren 12 kız öğrenci olduğu açıklandı

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de yüzlerce insanın sokaklara kaçmasına neden olan depremin büyüklüğü ilk olarak 7.7, ardından da 7.6 olarak açıklanmıştı.
 (Hürriyet)

Yorumlar:

Yorum Yaz