Efemçuku'ndan Kaz Dağları'na 'Su, Vicdan ve Yaşam Yürüyüşü'

İzmir Düşünce Topluluğu, 12 Ekim'de yapılacak Çanakkale mitingine katılmak üzere 9 Ekim'de yürüyüş başlatacağını duyurdu.


İzmir Düşünce Topluluğu, 12 Ekim'de yapılacak Çanakkale mitingine katılım çağrısı yaptı. İzmir'den 9 Ekim saat 9.30’da Efemçukuru’ndan başlayacak yürüyüş 12 Ekim Çanakkale mitinginde son bulacak. 

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Bizler kentimizde ve bölgemizde yaşanan ekolojik yıkımlara karşı toprağımızın, suyumuzun, havamızın daha fazla kirlenmesini önlemek amacıyla, insanların ve bütün canlı yaşamın geleceğinin tehdit altında olduğunun bilinciyle sessiz kalmayacağımızı kamuoyuna duyurmak için yollara düştük. Suyumuzu kirleten, doğamızı mahvedenlere karşı, Efemçukuru’ndan Kazdağları’na, ekolojik yıkımların olduğu çeşitli noktalarda yürüyüşler yaparak sesimizi duyurmaya çalışacağız" denildi.

9 Ekim saat 9.30’da Efemçukuru’ndan başlayarak 12 Ekim Çanakkale mitingine kadar 20 noktada, ekolojik tahribatın olduğu yerlerde yürüyüş ve açıklamalar yaparak mitinge katılım sağlanacağı belirtilen açıklamada, "Ayrımsız bu ülkede yaşayan herkesin yaşamını ve geleceğini derinden etkileyen ekolojik krize karşı birlikteliğimiz, bizimle birlikte olamasanız bile bulunduğunuz yerden göstereceğiniz destekler, geleceğimiz için çok kıymetlidir" ifadelerine yer verildi. (Evrensel)

Yorumlar:

Yorum Yaz