Bursa'daki selde hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükseldi

Bursa'nın Kestel ilçesinde meydana gelen selde kayıp olarak aranan 5 kişiden 2'sinin cansız bedenine ulaşıldı.


Bursa'da sağanak yağış başta Kestel ilçesi olmak üzere kentte pek çok noktada sele neden oldu. Yağışın ardından bazı dereler taşarken, taşkınlar otomobilleri ve tarım araçlarını sürükledi, ağaçlar devrildi, yollar da su altında kaldı. Sel felaketinde en az 2 kişi hayatını kaybederken, kayıp olarak aranan 5 kişiden 2'sinin cansız bedenine ulaşılması sonucu ölü sayısı 4'e yükseldi.

Sağanak yağmurun etkisiyle, Kestel Dudaklı Mahallesi'nin dağlık kesimlerindeki 4 katlı bir evin birinci katında oturan aile, eve su dolmaya başlayınca dışarı çıktı. Bu sırada sele kapılan bir çifti köy meydanında mahalle sakinleri kurtardı. Evin içinde kalan ve bedensel engelli olduğu öğrenilen 24 yaşındaki Kader Akbaba yaşamını yitirdi. Kayacık köyünde de 5 yaşındaki kız çocuğunun cansız bedenine ulaşıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Dudaklı Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Soylu,"Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz gerekli tedbirleri hemen almaya başladılar ancak bulunduğumuz bölgede, hem Kestel hem de Orhangazi ciddi bir yağış aldı. 7 kişinin bulunduğu bir evde 5 kişi kayıp. 25 yaşında Kader kızımız hayatını kaybetti. Bahsettiğim evden bir kişi bulundu, kimlik tespit çalışmaları yapılıyor" dedi.

Öte yandan kaybolan 5 kişiden 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Yaşamını yitirenlerin sayısı 5'e yükseldi. 2 kişiyi arama-kurtarma çalışmaları ise sürüyor. (DHA)

Yorumlar:

Yorum Yaz