'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' tezahüratına çirkin tepki

Beşiktaş taraftarlarının dün geceki Ankara'daki maçta, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' tezahüratına Osmanlıspor taraftarı ıslıkla protesto etti


Beşiktaşlı taraftarlar Osmanlıspor deplasmanında maç başlamadan önce 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' tezahüratını yaptı. Ev sahibi takım taraftarları ise Atatürk'ü unutmayan siyah-beyazlıların bu tezahüratını ıslıkladı.

Spor Toto Süper Lig 17. haftasında Osmanlıspor ile Beşiktaş arasında oynanan ve Beşiktaş'ın 2-0 galip geldiği karşılaşmada maç öncesi ilginç bir an yaşandı.

Siyah-beyazlı taraftarlar maç öncesi kendilerine ayrılan tribünde Mustafa Kemal’in askerleriyiz tezahüratını yaptı. Beşiktaş taraftarlarının bu tezahüratının ardından Osmanlısporlu taraftarlar ise siyah-beyazlıları ıslıkladı. İki takım taraftarları arasında bu yaşanan olaydan sonra kısa süreli bir gerilim yaşandı.

Maçın başlama vuruşu öncesi Osmanlısporlu taraftarların Beşiktaşlı oyuncuları alkışlaması da dikkat çekti. Ancak, Beşiktaş taraftarının Mustafa Kemal'in Askerleriyiz tezahüratı yapmasıyla alkışlar, yerini ıslıkla protestoya dönüştü.

Daha sonra, “teröre karşı omuz omuza” şeklinde tezahüratlar yapıldı.

(Futbol Arena)

Yorumlar:

Yorum Yaz