PTT Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek finali yarın İzmir'de başlışyor

İzmir’in ev sahipliğinde 1-4 Mart tarihleri arasında düzenlenecek PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nın basın toplantısı, Bornova Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı.


1-4 Mart arası, İzmir’de düzenlenecek PTT Kadınlar Türkiye Kupası süresince, ligin 8 takımı kupa mücadelesi verecek. Bornova  Spor salonunda düzenlenen basın toplantısına Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar ve Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ile kupaya katılacak takımların baş antrenörleri ve kaptanları katıldı. 

Takımımız adına basın toplantısında Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın Başantrenörü Georgios Dikaioulakos ile oyuncularımızdan Jantel Lavender yer aldı.

Toplantı, TBF CEO’su Ömer Onan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Onan, İzmir’de düzenlenecek organizasyonun yılın en önemli basketbol olaylarından biri olduğunu belirterek ’’Öncelikle PTT ailesine, bu değerli organizasyona verdikleri sponsorluk desteği için teşekkür ederim. PTT ile birlikte HDI Sigorta ve Pınar markalarına da, organizasyona verdikleri destek için müteşekkiriz. İlerleyen süreçte sponsorluklarımız artacaktır. 

İzmirli basketbol severlerin bu organizasyona yoğun ilgi göstereceklerine inanıyorum. Bornova Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak maçlarımız, TRT ekranlarından basketbol severlere sunuluyor olacak. Buradan bir kez daha TRT’ye, Kadın Basketboluna verdikleri destek için şükranlarımı arz ediyorum. Bizi burada en iyi şekilde ağırlayan Bornova Belediyesi’ne ve Başkan Atilla Olgun’a da teşekkür ediyor, sekiz takımımıza da sakatlıktan uzak, başarılarla dolu bir turnuva diliyorum. Tribünlerin dolduğu, keyifli maçlar izlemeyi ümit ediyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

Basın toplantısında konuşan  Başantrenör Georgios Dikaioulakos, ’’Sezonun bu noktasında artık büyük takımlar için işler ciddileşiyor. Artık şampiyonluklar ve kupalar kazanmanın vakti geldi. Açıkçası biz de şampiyonluklar için kurulmuş bir kadroyuz. Herkes bizden bunu bekliyor ve biz de bunu hissediyoruz. Bu kupanın bizim için bir başlangıç olmasını diliyor, Türkiye Kupası ile birlikte devamında Türkiye Ligi ve Euroleague’i de kazanmak istiyoruz. Tüm takımlara başarılar.’’dedi.

Basın toplantısı, daha sonra antrenör ve oyuncuların demeçleriyle devam edip toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

PTT Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmeleri şu şekilde oluştu:Karşılaşmaların tamamı TRT Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.

PTT Kadınlar Türkiye Kupasını yerinde takip etmek isteyen basketbol severler Biletix.com adresinden biletlerini temin edebilirler.Yorumlar:

Yorum Yaz