Kadınlarda Yakın Doğu Üniversitesi Türkiye Kupası şampiyonu

PTT Basketbol Kadınlar Türkiye Kupası sahibini Bornova’da buldu. Şampiyonluk Kupası’nı Yakın Doğu Üniversitesi kazandı.


İzmir Bornova Belediyesi’nin ev sahibi olduğu organizasyonun şampiyonu Bellona AGÜ’yü yenen Yakın Doğu Üniversitesi oldu. Nefes kesen maçların oynadığı Bornova Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda renkli ve anlamlı görüntüler yaşandı. Yakındoğu Üniversitesi’nin şampiyonluk kupasını Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, ikincilik şiltini ise Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila verdi.

Bornova Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi’nde Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Basketbol Kadınlar Türkiye Kupası’nda final heyecanı yaşandı. Bellona AGÜ’yü yenen Yakındoğu Üniversitesi kupayı kazanan takım oldu. Yakındoğu Üniversitesi’nin şampiyonluk kupasını Türkiye Basketbol Federasyonu CEOsu Ömer Onan, ikincilik şiltini ise Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila verdi.EN İYİ ŞEKİLDE EV SAHİPLİĞİ YAPTIK

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, organizasyona en iyi şekilde ev sahipliği yapmak için her türlü imkanlarını seferber ettiklerini belirterek, “Bu önemli organizasyondan yüzümüzün akıyla çıktık. Emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma ve maçlara ilgi gösteren İzmirli basketbolseverlere teşekkür ediyorum” dedi. Basketbol Federasyonu yetkilileri de dört boyunca en iyi şekilde ağırlandıklarını ifade ederek, Bornova Belediyesi ve Başkan Atila’ya teşekkür etti.

BORNOVA'DAN ANLAMLI MESAJ

Basketbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmada coşku dolu ve anlamlı görüntüler yaşandı. Salonu dolduran basketbolseverler,  hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söyledi. Memleketim şarkısıyla da Bornova’dan birlik ve beraberlik mesajları verildi. Periyot aralarındaki gösteriler ise maça ayrı bir renk kattı.

2 bin 500 izleyici kapasiteli Atatürk Spor Kompleksi, 5 bin 200 metrekaresi kapalı olmak üzere, toplam 14 bin 200 metrekarelik alan üzerinde inşaa edildi. Tesiste, Bornova Belediye Meclisi’nin oybirliği kararı ile basketbolun yaşayan efsanesi Hüseyin Beşok’un adının verildiği 250 kişi tribün kapasiteli bir de antreman salonu bulunuyor.Yorumlar:

Yorum Yaz