Dünya 'omurilik felçlileri' için koştu

Dünyanın yardım amaçlı en büyük spor etkinliklerinden biri olan “Wings for Life World Run”ın Türkiye ayağı İzmir'de koşuldu.


Omurilik felçlilerine yardım amacıyla düzenlenen Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından olan “Wings for Life World Run”ın Türkiye ayağına bu yıl İzmir ev sahipliği yaptı.

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak yaratmak için düzenlenen koşuya İzmir'de 6 bin kişi katıldı. “Koşamayanlar için koşuyoruz” sloganıyla düzenlenen yarışa katılanlar arasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da yer aldı
 
Dünya genelinde 24 ülkede 34 resmi lokasyonda aynı anda başlayan yarışın İzmir'deki startı, Kültürpark Lozan Kapısı’ndan verildi. 6 bin yarışmacı, sırasıyla Liman, Altınyol ve Karşıyaka bölgelerinden geçerek Menemen istikametine koştu.

Dünya genelinde 150 binden fazla koşucunun katıldığı yarışta İzmir, yardımseverlik konusundaki duyarlılığını yine gösterdi. “Koşamayanlar için koşuyoruz” sloganıyla her yarışmacının bağışta bulunduğu Wings For Life Run’ın bu yılki organizasyonunda, Kocaoğlu etkinliğe Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş ile birlikte katıldı.
 
İzmir'den dünyaya anlamlı mesaj

Omurilik zedelenmeleri için tedavi yöntemleri geliştirebilmek, yatağa ve tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşayan milyonlarca insana umut ışığı olabilmek amacıyla bilimsel araştırmalara kaynak sunan yarış öncesinde bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Dünyanın en önemli yardım organizasyonlarından birine destek olmaktan mutluyuz. Bu koşu, İzmir gibi yaşayan ve yaşanılacak bir şehre çok yakışıyor. Umarım kentimizden topladığımız bağışlarla bir derde derman oluruz” dedi. (İZBB/ Basın)

Yorumlar:

Yorum Yaz