Kardeşi sayesinde önce yürümeyi ardından yüzmeyi öğrendi

Down sendromlu Fatma Nur Yıldırım, yüzmede Türkiye üçüncüsü olurken herşeyi kendisinden bir yaş küçük kardeşine borçlu olduğunu söyledi.


Tekirdağ’da down sendromlu Fatma Nur Yıldırım,  kardeşini 6  yaşında her bakımdan taklit ederek önce yürümeyi ardından yüzmeyi öğrenerek, Türkiye üçüncüsü oldu.Ailesine ve şu anda 17 yaşında olan kardeşi  Ali Rıza Yıldırım'a verdiği destekler için teşekkür eden 18 yaşındaki Fatma Nur Yıldırım, çok sevdiği yüzmeyi kardeşi sayesinde öğrendiğini belirterek "Kardeşim bana her konuda yardımcı oldu. Kardeşimin bana yüzme öğretmesi ile Türkiye Özel Sporcular Yüzme Şampiyonası’nda sırt üstü, 50 metre ve serbest branş olmak üzere üç kategoride de üçüncülük elde ettim. Onun desteği ile madalya aldım. Başka şampiyonlara katılabilirsem oralarda altın madalya almayı düşünüyorum.” diye konuştu.

ANNE YILDIRIM:  “İYİ Kİ BİR KARDEŞ DOĞURMUŞUM"

Anne Hatice Yıldırım (50) ise down sendromlu kızları için Tekirdağ’a yerleştiklerini söyledi. Yıldırım, “Yüzme de bu eğitim araştırmalarımızdan biriydi. Kızım yüzmede Türkiye üçüncüsü oldu. Bu sürece kardeşi ve yüzme antrenörlerinin desteği ile geldi. Kardeşi evde yürüdü ablası yürümeye başladı, kardeşi konuştu ablası konuştu, kardeşi yüzdü ablası yüzdü, her şeyimizi kardeşine borçluyuz. İyi ki kardeşi de dünyaya gelmiş. Kızım şu anda yüzmede başarılı bir durumda. Kızımı elimden geldiği kadarıyla yüzmeye getireceğim.”

Fatma Nur’un kardeşi Ali Rıza Yıldırım (17), ablasının başarısının kendilerini gururlandırdığını, ona yüzmeyi öğrettiği için çok mutlu olduğunu anlattı. 
(byegm.gov.tr)

Yorumlar:

Yorum Yaz