18 yaşında 18 kez şampiyon oldu

Kıvılcım Yavuz, katıldığı 10 bölgesel, 21 ulusal ve 3 uluslararası turnuvada tam 18 kez şeref kürsüsünün en üst basamağına çıktı.


Kıvılcım Yavuz, bugüne kadar Esen Dönmez, Ahmet Kütahyalı, Yasemin Ecem Anagöz, Begül Löklüoğlu ve Aybüke Aktuna gibi onlarca başarılı okçu gibi; 18 yaşında kısa süre içinde kazandığı başarılarla adından çokça bahsettirmeyi başardı.18 BİRİNCİLİK KAZANDI

Kıvılcım Yavuz, bugüne kadar 10 bölgesel, 21 ulusal ve 3 uluslararası madalya kazanıp tam 18 kez birincilik kürsüsüne çıktı. Genç Milli Takım’a kadar yükselen başarılı okçu, Ali Osman Yangöz sayesinde tanıştığı bu sporun artık "hayatının bir parçası" olduğunu söyledi. 

Kulübünü "ailesi gibi" gördüğünü kaydeden Kıvılcım Yavuz, şöyle konuştu:

 " Türkiye’nin bu branştaki en iyi kulübünde sporcu olmak ve kürsüye çıkmak büyük gurur veren bir olay. Okçuluk, yüksek konsantrasyon gerektiren bir branş.. Bir halterci kadar ağır antrenmanlar yapıyoruz. Dışarıdan bakılınca herkesin kolayca yapabileceği bir spor gibi görünüyor ama öyle değil. Yayı gerip oku attığınız ana kadar geçen sürede vücudunuza yüzlerce kilogram yük biniyor. Bu nedenle her zaman üst düzeyde bir fizik performansı sahip olmanız gerekiyor. Okçuluk bana sakin olmayı ve stresle baş etmeyi öğretti” diye konuştu. (Fotoğraflar: İBB-Basın)

 

Yorumlar:

Yorum Yaz