14 yaşına 63 madalya sığdırdı

10 yaşından bu yana Anadolu Üniversitesi Yüzme Kulübü sporcusu olan Cansu Şenyüzlü, şu anda 14 yaşında ve 63 madalya sahibi


Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yüzme Kulübü lisanslı sporcusu ve Milli yüzücü Cansu Şenyüzlü, yaşından çok madalya sahibi. 14 yaşında olan Şenyüzlü 5 yaşında başladığı yüzme sporundan, şimdiye kadar 63 madalya aldı.10 yaşından bu yana Anadolu Üniversitesi Yüzme Kulübü sporcusu olan Cansu Şenyüzlü, takıma girdikten 4 sene sonraTürkiye rekoru kırdı.

 Daha önce birçok kez denemesine rağmen rekoru ‘0.05 saniye’ ile kaçıran genç Cansu Şenyüzlü, katıldığı Bireysel Türkiye Yüzme Şampiyonası ve Milli Takım Seçmesi’nde yine aynı dereceyle 14 yaş 50 metre serbestte rekor kırmayı başardı. 

Cansu Şenyüzlü, 26,08’lik derecesiyle bir önceki rekoru aşarak Türkiye yüzme tarihine adını yazdırdı.  14 yaşındaki genç sporcunun şimdiye kadar katıldığı yarışlarda toplamda 63 madalyası bulunuyor.Daha fazla rekor kırkma istiyor

“Daha çok rekor kırıp kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum” diyen Şenyüzlü şunları söyledi:  “Yüzmeye 5 yaşında Anadolu Üniversitesinde başladım. Takıma 10 yaşımda girdim ve o zamanlardan beri yüzüyorum. Temmuz’da 14 yaş 50 metre serbest rekorunu kırdım. Ondan önce rekorum yoktu ama birinciliklerim vardı. Daha çok rekor kırıp kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.” dedi.

Hedefimiz büyük

Cansuyla birlikte birçok yarışa katıldıklarını aktaran Anadolu Üniversitesi Yüzme Kulübü ve Milli Antrenör Sefa Güllük ise, “Cansu, son katıldığı yarışta bir Türkiye rekoru kırdı. 14 yaş kategorisi 50 metre serbestte 26,08’lik bir derece ile Türkiye rekorunu geliştirdi. Comen Cup dediğimiz Akdeniz Oyunları’nın yüzme kadrosuna seçildi. Geçtiğimiz sezon için bir tecrübe oldu. Geçtiğimiz sezon hak kazandığı milli takım müsabakasının kadrosuna, bu sezon tekrar seçildi. İkinci kez milli takıma girdi ve beraber katıldığımız Malta’daki müsabakadan madalya ile döndük. Şu an için hedeflerimizin önüne bir adım daha atmış olduk diyebilirim. Bu başarı öyküsündeki desteklerinden dolayı branş sorumluma, kulüp yönetimimize, daire başkanlığımıza ve Anadolu Üniversitesi Rektörlüğümüze teşekkür ederim" diye belirtti.

Yorumlar:

Yorum Yaz