'Erdoğan parkasız Deniz Gezmiş'tir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine yakınlığıyla bilinen Rıdvan Dilmen, Erdoğan'ı devrimci kesimin idollerinden Deniz Gezmiş'e benzetti.


Eski Fenerbahçeli  futbolcu Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, RecepTayyip Erdoğan ve ailesini ne kadar çok sevdiğini anlattığı programda Erdoğan için Deniz Gezmiş benzetmesi yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi ile olan yakınlığı dillerde olan Fenerbahçeli eski futbolcu ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Habertürk'te Veyis Ateş'in sunduğu 'Akılda Kalan' programında Tayyip Erdoğan ve ailesine övgüler yağdırdı.

Sık sık "Ben siyasetten anlamam" ve "Siyaset yapmıyorum" diyen Rıdvan Dilmen, Erdoğan ve ailesi ile olan özel ilişkisini anlatırken 15 Temmuz gecesini Erdoğan ailesi ile birlikte Huber Köşkü'nde geçirdiğini açıkladı.

Bu arada Erdoğan ve ailesine övgüler düzen Dilmen, Man Adası belgelerini açıklayan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi, Erdoğan için Deniz Gezmiş benzetmesi yaptı.

Rıdvan  Dilmen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı, Erdoğan ailesinin yurt dışına para transferi ile ilgili Man Adası belgelerine dair hükümet yetkililerinin “Belgeler sahte” açıklamalarına benzer değerlendirmelerde bulunan Dilmen, “Erdoğan ailesi haram yemez. Man Adası olayı asılsız” dedi.

Konuşmasında İşçi Partili bir babanın oğlu olduğunu da söyleyen Erdoğan için Deniz Gezmiş benzetmesi de yaparak şunları söyledi:
''Ben Recep Tayyip Erdoğan beye baktığımda yeşil parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum. Demokrat sol görüşlü bir insan görüyorum. Bak Deniz Gezmiş’e Filistin’e gitmiş, kampa gitmiş. Deniz Gezmiş de ‘kahrolsun emperyalizm’ diyordu, Erdoğan da emperyalistlerle mücadele ediyor. NATO’da iki kişiden bahsedildi, bir ulu önder Atatürk’ten bir de Recep Tayyip Erdoğan’dan. '' 

Yorumlar:

Yorum Yaz