Cenk Tosun'un transferinde 'cari açığı' kapatma sevinci

Beşiktaşın Milli futbolcusu Cenk Tosun 27 milyon sterline Everton'a transfer oldu. Başbakan Yardımcısı Şimşek, cari açığın kapatılmasına katkıda bulunduğu için Cenk Tosun'a teşekkür etti


BBC, Beşiktaş ve Everton'ın Cenk Tosun transferi için 27 milyon sterline anlaştığını duyurdu. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise Cenk'in İngiltere'ye transferinin cari açığa olumlu katkı sağlayacağını söyledi.


İngiliz BBC Kanalı, Everton'ın yıldız futbolcu Cenk Tosun için Beşiktaş'la anlaştığını açıkladı.

Habere göre, dün akşam saatlerinde Londra'ya giden Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile bir araya gelen Everton Kulübü yöneticileri Cenk Tosun için daha önce verdikleri 25 milyon sterlinlik bonservis bedeli teklifini 27 milyon sterline yükseltince taraflar anlaşmaya vardı.

Süper Lig'de verilen arada tatilini İngiltere'de geçiren ve iki kulüpten haber bekleyen Cenk Tosun'un hafta sonundan önce Everton için sağlık kontrolünden geçerek imza atması bekleniyor.

MEHMET ŞİMŞEK: ÜLKEMİZİN CARİ AÇIĞINI KAPATTIKLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM

Öte yandan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Cenk Tosun'un İngiltere'ye transferinin cari açığa olumlu katkı sağlayacağını söyleyerek teşekkür etti.


?Şimşek, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Eğer doğru ise Cenk Tosun ve Beşiktaş'ı tebrik ederim. Ülkemizin cari açığına olumlu katkılarından dolayı da teşekkür ederim. 80 milyondan fazla nüfusu ve futbola olan muazzam ilgiyi dikkate alırsak Türkiye, futbolcu transferinde büyük net dış fazla vermeli" ifadelerini kullandı.

Yorumlar:

Yorum Yaz