Yeni Akit Yazarı: Kadın voleybol takımları kapatılsın

Kadın düşmanı çıkışlarıyla tanınan Yeni Akit Gazetesi'nden Ahmet Gülümseyen, bu kez hedefine kadın sporcuları koydu.


Kökten dinci Yeni Akit gazetesi yazarı Ahmet Gülümseyen, bugünkü yazısında dünya şampiyonu olan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı üzerinden, kadın sporcuları hedef aldı.

Kadın sporcuların giydikleri kıyafetlerin “vücut hatlarını ortaya çıkarmaları” nedeniyle izahı olmadığını söyleyen yobaz Gülümseyen, kadın voleybol takımlarının kapatılmasını istedi.

Ahmet Gülümseyen yazısında kadınların spor yapmasına karşı olmadığını ancak, voleybol ve benzeri branşlarda kadın sporcuların giydiği kıyafetlerin vücut hatlarını ortaya çıkarmasının islami örtünmeyle  bağdaşmadığını  öne sürerek şu ifadelere yer verdi:“Vakıfbank ülkemizin ayakta kalan ve saygınlığı olan sayılı devlet, kamu bankalarımızdan. Bu bankanın bir de bayan / kadın voleybol takımı var. ‘Filenin Sultanları’ adı altında oynanan Voleybol Ligi Şampiyonluğundan daha da ileri giderek, yabancı oyuncuların yer aldığı takımın Avrupa’da da derece yapması, kimi, niçin sevindirir? Bayan elbette ki spor yapmalı ama, voleybol ve benzeri branşlarda giyilen ‘kıyafetin’, vücut hatlarının ortaya çıkarılmasının nasıl bir izahı olabilir?

Şunu da hatırlatayım, kaynağı ülkenin öz sermayesi olan Vakıfbank’ın reklama ihtiyacı yok ki.. Dolayısı ile bu ‘bayan’ takım bence yanlış. Öncelik reklam ise, sporun her alanında ‘mali’ çöküş yaşayan federasyon ve kulüplere ‘reklam’ adı altında kaynak sağlansa daha ‘yarar’ sağlanamaz mı?”

Yorumlar:

Yorum Yaz