Türk kadınları neler yapabileceğini yine gösterdi: Eczacıbaşı şampiyon

Kadınlar CEV Kupası finalinde Belarus'un Minchanka Minsk takımını 3-1'in rövanşında konuk eden Eczacıbaşı VitrA, ilk iki seti kazanarak şampiyonluğa ulaştı


2015’te Avrupa Şampiyonlar Ligi, 2015 ve 2016’da Dünya Kulüpler Şampiyonluğu bulunan Eczacıbaşı Vitra 5’nci Avrupa Kupası’nı da müzesine götürdü.

Eczacıbaşı Spor Klübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, 5'inci kez Avrupa kupasını kazanan kadın voleybol takımını kutlayarak "Türk kadınlarının olanak sunulduğunda neler yapabileceğini voleybolda bir kez daha dünyaya gösterdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.


1999’da adı Kupa Galipleri Kupası iken müzesine götürdüğü CEV CUP’u 2. Kez kazanan Eczacıbaşı sezonu Avrupa’nın zirvesinde tamamlamayı başardı. 

Deplasmanda oynadığı ilk maçı 3-1 kazanarak kupa yolunda İstanbul’a büyük ir avantajla dönen Eczacıbaşı Vitra dün Burhan Felek Spor Salonu’nu dolduran yaklaşık 5 bin kişinin taraftarı önünde Belarus takımı Mınchanka Mınsk’i zorlanmada 3-0’la geçerek kupaya uzandı. Setlerde özellikle Boskovic oyuna ağırlığını koyarken Larson’da çok etkili oynadı.

BÜYÜK SEVİNÇ

Geçtiğimiz dönem Türkiye Voleybol Fedrasyonu Başkanlığı yapan bu yıl da CEV As Başkanlığı ve FIBB Yönetim Kurulu üyesi görevini yürüten Özkan Mutlugil Avrupa Şampiyonu Eczacıbaşı takım kaptanı Jordan Larson’a verdi. Takım kupayla büyük sevinç yaşarken Brezilyalı teknik adam Marco Aurelio Motta da kupayla sevinç yaşadı

TÜRK KADINLARI YAPABİLECEKLERİNİ GENE GÖSTERDİ

Törende ayrıca Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Spor Klübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaı Yönetim Kuruu üyeleri Erdal Karamercan, Sedat Birol, Sacit Basmacı maç sonunda büyük sevinç yaşadılar. 

Faruk Eczacıbaşı takım liberosu Simge Aköz’e sarılarak kucaklayıp havaya kaldırdı. Faruk Eczacıbaşı takım olarak Avrupa’nın bu anlamlı kupasını çok hakkettiklerini belirtirken “Türk kadınlarının olanak sunulduğunda neler yapabileceğini voleybolda bir kez daha dünyaya gösterdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Yorumlar:

Yorum Yaz