Dansın Türkiye şampiyonları İzmir’den

İzmirli dansçılar, Ankara'da düzenlenen Türkiye Dans Sporları Federasyonu 2. FAME Dans Sporu Kupası'nda farklı kategorilerde birincilikleri topladı.


Dans sporunun Türkiye şampiyonları İzmir’den çıktı. Barkan Candan ve Ceylin Azra Kızılkaya Kulüplerarası Sıralama Yarışmaları etaplarında 5. kez Türkiye birincisi olarak şampiyonluk kupasını İzmir’e getirdi

Yeniasır'dan Burcu Ilgın'ın haberine göre, Yıldızlar 1 E kategorisinde latin ve standart danslardan 'Waltz', 'Tango', 'Quickstep', 'Samba', 'Cha Cha Cha' ve Jive ile finalde 6 performans sergileyen Barkan Candan ve Ceylin Azra Kızılkaya, Kulüplerarası Sıralama Yarışmaları etaplarında 5. kez Türkiye birincisi oldu.

İzmir Dans Atölyesi Minikler, Yıldızlar, Gençler, Yetişkinler kategorisindeki her yaştan sporcularıyla sahnede çok başarılıydı. Ahmet Tuna Dumanoğlu ve Defne Sarçın, latin danslarından Samba, Cha Cha Cha, Rumba, Paso doble ve Jive ile Yıldızlar 1 C kategorisi birincilik kupasının sahibi oldu. Efe Saral ve Selin Zaim ise Waltz, Quickstep, Cha Cha Cha, Jive kombinasyonlarıyla Yıldızlar 1 E2 kategorisinde birinci oldu.

ULUSLARARASI BİR KUPA

İzmir Dans Atölyesi sporcuları İzmir'e döner dönmez dans sporu adına ülkemizi bir adım öteye taşıyacak İDA Kupası ev sahipliğinde en iyi performansı sergilemek için hazırlıklara devam ediyor. 28-29 Nisan tarihlerinde Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan 3. İDA Kupası bu yıl hem ulusal hem uluslararası olacak.

Yorumlar:

Yorum Yaz