Beşiktaş, yarım kalan maça çıkmadı, TFF erteledi

Beşiktaş Kulübü, Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe ile yapılan ve yaşanan olaylar nedeniyle tatil edilen, sonrasında ise Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) verdiği derbinin yarın (3 Mayıs) kaldığı yerden oynanması kararını TFF Tahkim Kuruluna taşıdı ancak kurul, başvuruyu reddetti.


Beşiktaş Divan kurulu 25 Nisan'da yaptığı toplantı sonrası  yönetim kurulu bir toplantı yaparak Türkiye Futbol Federasyonu'nun  olaylı derbi karşılaşmasının 57'inci dakikasından sonraki bölümünün Perşembe günü oynanmasıyla ilgili kararını değerlendirdi.

Beşiktaş'ın stadında Fenerbahçe ile oynanan Türkiye Kupası yarı final karşılaşmasını ikinci ayağında, tribünde olaylar çıkmış ve Beşimktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, atılan sert bir cisimle bayından yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı. 

Resim eklemeden önce haber başlığını girin.

ÜÇ KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Sportmenliğe yakışmayan olayla ilgili 30'un üzerinde taraftan gözaltına alınmıştı. Savcılık sorgularından sonra bugün mahkemeye sevedilen sanıklardan Şenol Güneş'i attığı çakmak ile yaralayan saldırgan dahil üç kişi tutuklanarak cezaevine konuldu

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu, toplantı sonrasında taraftarlarının istemi doğrultusunda Beşiktaş Futbol takımının sahaya çıkmaması yönünde karar alındığını bildirerek şu açıklamayı yaptı:


Yorumlar:

Yorum Yaz