Sörf'te 11 yaşında dünya şampiyonu oldu

Küçük yaştan beri Çağla Kubat'ın sörf okulunda eğitim gören 11 yaşındaki Elif Ercan, junior kızlar kategorisinde dünyaya meydan okudu. İzmirli Elif Ercan 17 yaş grubunda dünya üçüncülüğünü, 21 yaş katagorisinde ise dünya dördüncülüğünü elde etti.


Küçük yaşta, sörfçü Çağla Kubat’ın yanında çalışmalara başlayan Elif Ercan sörfe tutkuyla bağlı. 6 yaşından itibaren denizle iç içe olduğunu ifade eden Elif Ercan, birçok Türkiye birinciliğinin yanı sıra bu yıl italya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda da junior kızlar kategorisinde dünya birinciliği kazandı.

 

Şampiyon sporcu,  başarısını Ayvalık'ta katıldığı etkinlik sonrası takım arkadaşları ve ailesi ve yakınlarıyla düzenlenen eğelence ile kutladı.

02-07 Temmuz tarihleri arasında Garda-İtalya’da düzenlenen IFCA Youth&Masters Slalom Dünya Şampiyonası’nda Junior Kızlar kategorisinde mücadele eden 11 yaşındaki sporcu Elif Ercan, U13’te Dünya birincisi, U15’te ise Dünya üçüncüsü genel sıralamada ise 28. sırayı elde etti.

Dünya Şampiyonu Ercan, hedefinin büyükler kategorisinde de Dünya Şampiyonluğu’nu ülkesine kazandırmak olduğunu belirerek "Bana emek veren hocalarım Çağla Kubat, Jimmy Diaz ve Talat Aşıkoğluna çok teşekkür ederim” dedi. 

YARIŞMADA DİĞER DERECELER

Yarışların Junior kategorisinde Berk Özcan ikinci olurken Sapr Kahraman 13. sırada yer aldı. Toprak Ege Hazer 14. oldu.

Kızlarda ise Aylin Özay U15’te ikinci genelde 25. sırada, Nazlı Ürenli 13. sırada, İpek Kaçan 29. sırada, Yağmur güneri ve Melisa Yıldırım 32. sırada yer aldı.

Gençler kategorisinde Ali Maga 18.’liği elde ederken yarışları Osman Atakan Sönmez 20. sırada, Kutay Levent 36. sırada ve Emir Gürsoy 48. sırada tamamladı.

Yorumlar:

Yorum Yaz