Çocuk basketbol takımında cinsel istismar skandalı

Türk Telekom çocuk basketbol takımında 11-14 yaş arasındaki erkek çocukların taciz edildiği ileri sürüldü. Türk Telekom suç duyurusunda bulundu


 Türk Telekom Çocuk Basketbol Takımı'nda yaşanan toplu taciz skandalıyla ilgili  Türk Telekom,, "Sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Aydınlık Gazetesi'nde  "Spor kulübünde çocuklara toplu taciz" başlığıyla yayımlanan haberde, Türk Telekom 'a bağlı spor kulübünün basketbol bölümünde koç M.E ve yardımcısı A.Ş'nin, 11-14 yaş arasındaki erkek çocukları taciz ettiği ileri sürüldü. Gazete yöneticileri, habere düştüğü notta taciz anına ilişkin görüntüleri ve olaya karışın kişilerin isimlerini yetkililere ulaştıracaklarını belirtti.

TÜRK TELEKOM'DAN AÇIKLAMA: SORUMLULAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Söz konusu iddiayla ilgili olarak Türk Telekom 'dan yapılan açıklamada, habere konu olan okulun isim hakkı kullanımına ilişkin sözleşmesinin derhal feshedildiği ve sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. 

Açıklamada, " Türk Telekom Spor Kulübü olarak sorumluların tespit edilmesi ve cezalandırılması için ayrıca bir soruşturma başlattığımızı, konuyla ilgili tüm süreçlerin yakından ve tavizsiz takipçisi olacağımızı ve bu süreçte mağdurların yanında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz" ifadesine yer verildi.

TÜRK Telekom iletişim firmasının spor kulübünün çocuk basketbol takımında taciz skandalı yaşandı. Aydınlık’ın edindiği bilgiye göre, kulübün basketbol bölümünde ‘koç’ M. E. ve yardımcısı A.Ş.’nin de karıştığı skandal, bir otel odasında yaşandı. 11-14 yaş arasındaki erkek çocuklar, takım arkadaşlarının yanında, sırayla taciz edildi. O anlar, odada bulunanlar tarafından videoya kaydedildi.

TACİZİN SORUMLUSU TAKIMIN KOÇU MU?

Aydınlık’a ulaşan görüntülerde çocukların belden aşağısının çırılçıplak soyularak yatağa yüzüstü yatırıldığı görülüyor. Görüntülerde çocukların özel bölgelerine zorla krem sürülüyor ve sprey sıkılıyor.

TEKBİR GETİRDİLER

Bazı çocuklar “Benim ne suçum var” diye kaçmaya çalışıyor, bazı çocuklar da “Çok acıyor” diye bağırıyor. Bu sırada da bazı kişilerin tekbir getirdikleri duyuluyor. Görüntülerde bazı çocukların erkeklik organlarına da tokat atıldığı görülüyor. Çocuklara karşı zor kullanıldığı net olarak görünüyor. Görüntüleri izlettiğimiz hukukçular özetle şöyle dedi: “Görüntüler çok net. Hiçbir tartışmaya yer vermeyecek şekilde ortada. Küçücük çocuklara cinsel istismar söz konusu. Bu ağır cezalık bir durum.”

YETKİLİLERE ULAŞTIRACAĞIZ

Aydınlık yönetimi , taciz olayına adı karışan koç ve yardımcısının isimlerini görüntülerle birlikte birlikte yetkililere ulaştıracağını açıkladı.

Yorumlar:

Yorum Yaz