Colin Kazım'ın takımı sahada 3 dakika grev yapınca kalesinde 2 gol gördü

Colin Kazım'ın takımı Veracruz'un oyuncuları, maaşlarının aylardır ödenmemesi üzerine Tigres maçının ilk 3 dakikasında hareketsiz durdu, bu durumdan faydalanan Tigres ise 2 gol attı.Bir dönem Türkiye'de futbol oynayan Colin Kazım-Richards'ın Meksika Birinci Futbol Ligi (Liga MX) takımı Veracruz'un oyuncuları, maaşları ödenmediği için Tigres ile karşılaştıkları mücadelenin başında 3dakika hareketsiz durarak yönetimi protesto etti. Ancak rakip takım oyuncular meslekdaşlarının bu eylemini desteklemek yerine  durumu fırsat bilerek Veracruz  boş kalesine 2 gol kaydetti.


Colin Kazım-Richards

Yaklaşık 6 aydır maaşlarının ödenmediği belirtilen Veracruzlu oyuncular, Tigres ile karşılaşacakları maçta yönetimi protesto etme kararı aldı. Hakemin başlama düdüğünü çalmasıyla birlikte Veracruzlu oyuncular topu kaleciye gönderdikten sonra protesto amaçlı 5 dakika boyunca yerlerinde durdu. Tigresli futbolcular ise rakiplerinin protestosu devam ederken Eduardo Vargas ve Andre-Pierre Gignac ile 2 gol attı.

Veracruzlu futbolcuların eyleminin 5. dakika itibariyle sona ermesinin ardından 8. dakikada Eduardo Vargas'ın attığı 3. golle Tigres farkı 3'e çıkardı.

Türkiye'de de top koşturan ve milli takıma seçilen Colin Kazım'ın 90. dakikada kaydettiği golle Veracruz skoru belirlemiş oldu ve karşılaşma 3-1 sona erdi. Maç bitiminde Veracruzlu oyuncular Tigresli futbolcuları alkışlayarak protesto etti.

RAKİP OYUNCULAR ANLAŞMAYA UYMADIMaç sonrası bir basın toplantısı düzenleyen Veracruz'un kaptanı Carlos Salcido, oyunun ilk üç dakikasında 6 aydır maaşları ödenmediği için sahada hareketsiz durararak kulüp yönetimini protesto edeceklerini Tigresli  meslekdaşlarına bildirdiklerini ve kendilerinden eylemlerine destek sözü aldıklarını ancak Tigresli oyuncuların,  maç başlamadan önce yaptıkları anlaşmaya uymadıklarını söyledi. 

Kaptan  Salcido "Tigres oyuncuları üç dakika duracağımızı gayet iyi biliyorlardı. Bu bir üzüntü çünkü sonunda hepimiz profesyoneliz ve hepimiz futboldayız. Sonunda herkes olanları gördü " dedi.

Yorumlar:

Yorum Yaz