Galatasaray 'şiddetle mücadele' için kadın çalışma grubu oluşturdu

‘Kadının güçlendirilmesi' adlı çalışma grubunun öncüsü sarı kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyesi Dilek Kutlu oldu.


Sarı kırmızılı kulübün 2020 yılında şiddetle mücadele etmek için başlatacağı sosyal sorumluluk projesiyle ilgili Çalışma grubunda sanatçı ve eski Galatasaray yöneticisi Candan Erçetin başta olmak üzere yöneticiler ve iş dünyasında başarılı birçok önemli kadın yer aldı.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Kutlu, 2 yıl sürecek bu proje kapsamında yapılması planlanan ve kendi alanlarında başarılı Galatasaraylı kadınlardan oluşan Kadının Güçlendirilmesi Çalışma Grubu’nu tanıtarak tüm Galatasaray camiasından destek istedi.

Dilek Kutlu, 2020 yılında şiddetle mücadele etmek için başlatacakları sosyal sorumluluk projesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Çok önemsediğimiz bir projemizi sizlere duyurmak ve konuyu kuvvetli desteklerinize açmak istedik. Galatasaray tüm dünyanın da kabul ettiği gibi, taraftarı, sporcuları ve üyeleriyle çok büyük bir camiadır. Taraftarımızla, sportif başarılarımızla, köklü tarihimizle daima enlerin ve ilklerin kulübü olarak ülkemizde birçok konuda değişime öncülük ettik. Etki gücünden anladığımız dönüşümü tetikleyebilecek sayıya ve niteliğe sahip olmaktır. Bu kaynağı ister taraftar ister sporcu ister yönetici ister öğrenci olarak tanımlayabilirsiniz ama genel olarak insandır. Bunun yanı sıra sistem, gelenek ve kurumlar olarak tarif ediyoruz. Bugün Galatasarayımızın içinde bulunduğu camia sahip olduğu tüm kaynaklarla çok büyük bir ekosistemdir. Bu ekosistemin büyük bir etki gücü vardır. Bu güç insanımız, toplumumuz ve nihayetinde ülkemiz için büyük bir şanstır. Bu gerçek kulübümüze birçok sorumluluk getirmektedir. Büyük ve köklü bir kulüp olmanın, bir sarı kırmızı ekosistem olmanın tüm sorumluluklarının da farkındayız, bilincindeyiz" diye konuştu."NE YAZIK Kİ ŞİDDETİN SIRADANLAŞTIĞI BİR ÇAĞDA YAŞIYORUZ"

Galatasaray'ın tüm dünyanın da kabul ettiği gibi, taraftarı, sporcuları ve üyeleriyle çok büyük bir camia olduğunu kaydeden Dilek  Kutlu şunları söyledi:

"Etki gücünden anladığımız; dönüşümü tetikleyebilecek sayıya ve niteliğe sahip olmaktır. Bu kaynağı ister taraftar ister sporcu ister yönetici ister öğrenci olarak tanımlayabilirsiniz ama genel olarak insandır. Etki gücümüze duyduğumuz güven ve bununla beraber gelen sorumlulukla yepyeni bir sosyal sorumluluk hareketinin startını verdiğimizi duyurmak istiyoruz: Bugün toplumumuzu, bireyleri ve kaynaklarını tükettiğimiz çevreyi tehdit eden en önemli meselelerin başında şiddet gelmektedir. Ne yazık ki şiddetin yaygınlaştığı, derinleştiği ve en üzücü olan sıradanlaştığı bir çağda yaşıyoruz. Buna dur demek için herkesin, her bireyin her kurumun tavır koyması, çaba göstermesi gereken günler çoktan geldi."

"ŞİDDETE KARŞI KİTLESEL MÜCADELE ŞART"

"Şiddete karşı kitlesel mücadele vermek, kitlesel tavır takınmak artık bir gereklilik. Bugün herkesin gündeminde şiddet var. Galatasaray Spor Kulübü olarak şiddeti artık daha geniş bir çerçevede inceleyeceğimiz bir programımız var. Biz 2020 yılından başlayarak şiddetin her türlüsüne karşı çalışmalar yürütecek bir inisiyatife start vermiş durumdayız. Galatasaray Spor Kulübü olarak önce kadına karşı şiddetten başlayarak dönemler halinde çocuk, engelli, doğa ve nihayetinde spor olmak üzere farklı alanlara odaklanmayı hedefliyoruz. Bu amacı gerçekleştirmek üzere çok değerli Galatasaraylılardan oluşan bir kadın çalışma grubu oluşturduk."

"HEP BİRLİKTE HAREKETE GEÇMEK İSTİYORUZ"

"Oluşturduğumuz çalışma grubu ile insan kaynakları politikamızdan sporcu yetiştirme süreçlerine, taraftara ulaşma ve toplumda farkındalık sağlamaya kadar çok geniş bir yelpazede somut sonuçlar elde etmeyi hedefliyoruz. Cinsiyet eşitliğinin korunması, bireysel, kurumsal ve nihayetinde toplumsal düzeyde benimsenmesi ve içselleştirilmesine katkıda bulunulması için sizlerin desteğiyle hep birlikte harekete geçmek istiyoruz. Hareketin tüm içerik, süreç ve aksiyonlarını önümüzdeki günlerde tüm detaylarıyla kamuoyu ve sizlerle paylaşacağız"

Kulübüm şiddetle mücadele projesinin çalışma grubunda Banu Vahapoğlu Akgün, Candan Erçetin, Doç. Dr. İpek Merçil, Prof. Dr. Çağlayan Kovanlıkaya, Doç. Dr. Nazlı Hürbay Aytuna, Doç. Dr. Feyza Ak Akyol, Didem Özgüven, Binnur Zaimler, Nurten Yalçın Erüs ve Dr. Öğr. Üyesi Yudum Söylemez yer alıyor. (Galatasaray/iletişim)

Yorumlar:

Yorum Yaz