Beşiktaş'ta corona şoku: Başkan Çebi ve 8 kişi de virüs saptandı

Beşiktaş'ta futbolcular, teknik heyet ve tesis çalışanlarına yapılan corona virüsü testleri neticesinde toplam 8 kişinin testi pozitif çıktı. Öte yandan siyah-beyazlılar, Başkan Ahmet Nur Çebi'nin de corona virüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı. 61 yaşındaki Çebi'nin tedavisine derhal başlandı.


Beşiktaş Kulübü daha önce bir futbolcu ve bir antrenörde çıkan corona virüsünden dolayı yaptığı ikinci test sonuçlarını da açıkladı. Siyah-beyazlı kulüp, resmi siteden yaptığı açıklamada 8 kişinin corona virüsüne yakalandığını duyurdu. Süper Lig'deki spord klüpleri, Beşiktaş Jimnastik  külübüne geçmiş olsun  mesajları ilettiler.

Aynı zamanda siyah-beyazlıların başkanı Ahmet Nur Çebi’nin de corona virüsü testinin pozitif çıktı. 

Beşiktaş resmi açıklamasında 61 yaşındaki başkanın tedavisine prosedürler doğrultusunda derhal başlandığını belirtti.

Siyah-beyazlılar corona virüsüne yakalanan kişilerin kaçının futbolcu olduğu bilgisini paylaşmadı. Bununla birlikte DHA’nın haberine göre bugünkü antrenmanı ve 4 günlük ilk etap kampını da iptal eden Beşiktaş’ta bugün açıklanan 8 vakadan biri futbolcu, ikisi teknik heyetten, 5’i ise kulüp çalışanı.

DHA ayrıca pozitif vakalar içinde futbolcuların da olması ve tesisin son iki haftadır kullanılıyor olmasından dolayı, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nin gün içinde karantinaya alınarak kapatılmasının beklendiğini öne sürdü.

Açıklama şöyle; “13 Mayıs Çarşamba günü, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz ve tesis çalışanlarımıza ikinci kez Covid-19 testi yapılmıştır. Yapılan testler neticesinde, sekiz kişide pozitif Covid-19 test sonucu tespit edilmiştir. Testi pozitif sonuçlanan kişilerin takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda derhal başlanmıştır. Dr. Tekin Kerem Ülkü”

FENERBAHÇE’DEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Fenerbahçe Spor Kulübü, Beşiktaş’ta corona virüs testleri sonucu 8 kişinin pozitif çıkmasının ardından geçmiş olsun mesajı yayımladı. Sarı-lacivertliler yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Covid-19 testi pozitif çıkan Beşiktaş Kulübü futbolcuları, teknik ekibi ve tesis çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz.

Geçmiş olsun @Besiktas

Resmi Twitter'da görüntüle
1.451 kişi bunun hakkında konuşuyor

Geride bıraktığımız gün TFF 1. Lig ekibi Erzurumspor’da da 4’ü futbolcu 11 kişide corona pozitif tespit edilmişti. (Sözcü)


Yorumlar:

Yorum Yaz