Kadın futbolcudan Maradona'ya cinsel saldırı protestosu: Saygı duymuyor

Hafta sonu oynanan Viajes Interrias FF-Deportiva de Abegondo maçında İspanyol kadın futbolcu, hayatını kaybeden Arjantinli futbolcu Diego Maradona için yapılan bir dakikalık saygı duruşu sırasında yere oturarak protesto etti.


Viajes Interrias FF için oynayan Paula Dapena maç öncesi sahadaki 21 futbolcu geçen hafta hayatını kaybeden futbol efsanesi Maradona için yapılan saygı duruşu sırasında arkasını dönerek yere oturdu.

Marca’nın haberine göre Dapena saygı duruşunu protesto etmesinin nedenlerini şöyle açıkladı: “Birkaç gün önce Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde böyle bir şey yapılmadı. Eğer kurbanlar için saygı duruşunda durulmadıysa bir istismarcı için durmaya niyetim yok. Bir tecavüzcü, pedofil ve istismarcı için saygı duruşunda bulunmayı reddettim. Futbolcu olmak için önce insan olmanız, Maradona’nın sahip olduğunu bildiğimiz muhteşem yeteneklerin ötesinde değerleriniz olması gerekiyor.”İspanya 3. Ligi'nde Viajes Interrías FF takımının formasını giyen Paula Dapena, 25 Kasım'da hayatını kaybeden Diego Armando Maradona'yı saygı duruşu sırasında yere oturarak protesto etmesinin ardından ölüm tehditleri almaya başladı.

Tüm liglerde efsane Maradona'nın ölümü sebebiyle maç öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuluyordu. Ancak İspanya'da bir kadın futbolcu, maç öncesi yapılan saygı duruşuna katılmayarak dünyanın gündemine oturdu.Saygı duruşunda yere oturdu

İspanya 3. Ligi'nde Viajes Interrías FF takımının formasını giyen Paula Dapena, Maradona'yı saygı duruşu sırasında yere oturarak protesto etti. Paula Dapena, bu hareketinin ardından büyük tepki gördü.

"Takım arkadaşlarım bana bakıp güldüler''

24 yaşındaki Dapena, dünyanın gündemine oturan protestosunu maç sonrası şu şekilde açıkladı: "Takım arkadaşlarım bana bakıp güldüler, çünkü saygı duruşunda bulunmayacağımı biliyorlardı. Birkaç gün önce Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü'nde böyle bir şey yapılmadı.''İstismarcı için de durmaya niyetim yok''

Eğer kurbanlar için saygı duruşunda durulmadıysa bir istismarcı için de durmaya niyetim yok. Bir tecavüzcü, pedofil ve istismarcı için saygı duruşunda bulunmayı reddettim. Futbolcu olmak için Maradona'nın sahip olduğunu bildiğimiz muhteşem yeteneklerin ötesinde değerleriniz olması gerekiyor.

Ölüm tehditleri alıyor

Dapena bu protestosunun ardından kendisinin ve takım arkadaşlarının ölüm tehditleri aldığını da açıkladı. 24 yaşındaki futbolcu, "Sosyal medyada ben ve takım arkadaşlarım taciz ediliyoruz. Ayrıca ölüm tehditleri ve 'Ev adresinizi bulup bacaklarınızı kıracağız' şeklinde mesajlar da aldık" ifadelerini kullandı.

Aile içi şiddet suçlamalarıyla karşılaşmıştı

Maradona'nın 2014 yılında kız arkadaşıyla tartıştığı ve ona vurduğu izlenimi veren bir video ortaya çıkmış ve efsane oyuncu aile içi şiddet suçlamalarıyla karşılaşmıştı. Suçlamaları reddeden Maradona, "Telefonu aldım ama yemin ederim ki bir kadına hiç vurmadım" demişti. (Ajanslar)

Yorumlar:

Yorum Yaz