Canlı bombayı tespit edebilen teknoloji geliştirildi

Dünyada 5 yıldır kullanılan sistem artık Türkiye’de de kullanılabilecek.


Dünyada canlı bomba eylemlerinin artmasıyla bu tip saldırıları engellemeye yönelik teknolojiler de gelişiyor.


Canlı bombayı tespit ederek alarm veren ve dünyada 5 yıldır kullanılan sistem artık Türkiye’de de kullanılabilecek. RPSS şirketinin canlı bombayı 30-40 metreden tespit eden ve dünyada 5 yıldır kullanılan Mirtle adı verdiği teknoloji, Türkiye’ye de geldi. 

İngiliz fizik profesörü Nick Bowring’in bulduğu ve Carl Cagliarini’nin geliştirdiği sistem, artık Türkiye’de de kullanılabilecek.

Radio Physics firması ile Nano Sistem firmasının Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği distribütörlük anlaşmasında açıklamalarda bulunan Nano Sistem Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bülent Perut, “Dünyada hoş olmayan olaylar meydana gelmekte ve suçsuz insanlar hayatını kaybetme. Dünyayı yaşanmaz hale getirmek için yapılanları hepimiz görüyoruz. İngiltere’de üretilen ve geliştirilen Mirtle için bağlantıya geçtik ve ulaştık. Türkiye’nin şuanda terör ile yapmış olduğu mücadelenin Avrupa tarafından da yakından incelenmesi suretiyle amacımıza ulaştık ve Mirtle’ı Türkiye’ye getirdik. Bunu sadece ülkeye getirmekle kalmayacağız, Ar-Ge ile bunun ortak çalışmalarını yapacağız” dedi. (hürriyet)

Yorumlar:

Yorum Yaz