Instagram’da artık beğeni sayısı gösterilmeyecek

Instagram geçtiğimiz Nisan ayında duyurduğu ve platformun temelini değiştirecek olan “gönderilerin aldığı beğeni sayısının gizlenmesi” özelliğini Kanada’da test etmeye başladı.


 “Gönderilerin aldığı beğeni sayısının gizlenmesi” özelliğinin Instagram deneyimini ne şekilde etkileyeceğine dair endişeler olmasına rağmen, birkaç aylık test sürecinin ardından kullanıcıların özellikten memnun olduğu belirtiliyor.

Test grubunda yer alan kullanıcılar kendi gönderilerinin aldığı beğeni sayısını görebilirken diğer kullanıcılar bu bilgiye ulaşamıyor. İnsanların aldıkları beğeni sayısı yerine “paylaştıkları fotoğraf ve videolara odaklanmalarını” amaçlayan Instagram, test sürecini altı farklı ülkede daha faaliyete sokacak.

İşletme hesapları ve içerik oluşturucular için ise bu değişiklik büyük bir farklılık yaratmıyor. Instagram bu hesaplar için detaylı metrikler ve belirli günlerde ne kadar takipçi kaybedildiğine dair verileri sunmaya devam edecek. Ayrıca tüm hesaplar gönderilerinin aldığı beğenileri görmeye devam edebiliyor. Test aşamasında olan özellik yalnızca diğer kullanıcıların beğeni sayısını görmesini engelleyecek.

Yorumlar:

Yorum Yaz