Sosyal medyada İdlib paylaşımı yapanlarla ilgili yasal işlem başlatıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, sosyal medyada İdlib saldırısıyla ilgili yayılmaya çalışıldığını iddia ettiği 'yalan' haberlerle ilgili yasal sürecin başlatıldığını açıkladı.


Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, İdlib'de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) hava saldırısı düzenlenmesi üzerine sosyal ağlar üzerinden yayılmaya çalışıldığı ve yalan olduğu iddia edilen haberlerle ilgili yasal sürecin başlatıldığını açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, Twitter'dan paylaştığı mesajda, "Millet olarak çok kritik anlar yaşıyor, yüreğimizi yakan haberler alıyoruz" dedi. Sayan, sosyal ağlar üzerinden yayılmaya çalışıldığı iddia edilen yalan haberlere karşı dikkatli olmanın ve sadece resmi açıklamalara itibar etmenin son derece önemli olduğunu söyledi.

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi tarafından, paylaşım yapan kişiler hakkında soruşturma başlatıldığını kaydeden Sayan, yapılan tespitlerin adli merciler ile paylaşılarak yasal sürecin başlatıldığını belirtti. (TRT Haber)

Yorumlar:

Yorum Yaz