Arbede sırasında LGBTİ+ birey pencereden atıldı!

Kocaeli İzmit Ömerağa Mahallesi'nde 5. kattaki evinin penceresinden düştü mü yoksa atıldı mı tartışmaları süren LGBTİ+ birey Nefes Balkan'ın birlikte olduğu Tunahan Türker tutuklandı. Türker, Nefes Balkan'ın şüpheli ölümüyle ilgili "Kendi atladı" dedi ancak evde arbede yaşandığı belirlendi.


5 Ekmde meydana gelen Olay, LGBTİ+ birey Nefes Balkan’ın Ömerağa Mahallesi Alemdar Caddesi'nde yaşadığı apartmanda gerçekleşti. İddiaya göre Nefes Balkan ile Tunahan Türker tartışmaya başladı. Bir süre sonra 28 yaşındaki Nefes Balkan, beşinci kattaki evinin penceresinden beton zemine düştü. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası Balkan, Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Nefes Balkan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Polis ekiplerinin evde yaptığı incelemede ev içinde arbede yaşandığı belirtildi. Polisler evde bulunan Tunahan Türker’i gözaltına aldı. Türker, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kasten adam öldürme suçlamasıyla tutuklanan Türker ifadesinde olay anında alkol ve uyuşturucu madde etkisinde olduklarını belirterek, “Olay gecesi Nefes ile kavga ettik, daha sonra kendisini pencereden atmaya çalıştı, ben engel oldum. Yine tartışmaya devam ettik. Bir anda pencereye koştu ve ben engel olamadım” dedi. (Kazete)
 

Yorumlar:

Yorum Yaz