8 öğrenciyi taciz eden öğretmen tutuksuz yargılanıyor

İzmir'in Dikili ilçesinde 8 öğrenciyi taciz eden öğretmen E.S’nin yargılandığı davanın duruşmasında, tutuklanması yönündeki talep reddedildi.


 

 Dikili'nin Çandarlı Mahallesindeki Mehmet Dilsiz Ortaokulu’nda 2019 yılının Kasım ayında öğretmen E.S. hakkında 8 öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla açılan davanın 6'ncı duruşması Bergama Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Tutuksuz yargılanan E.S. ve avukatları "güvenlik" gerekçesiyle Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden duruşmaya katılırken, mağdur aile avukatları duruşmada hazır bulundu.

Avukatlar, Mart ayında tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen sanığın yeniden tutuklanmasını talep ederken, Eğitim Sen davaya katılım talebini sundu.

Mahkeme heyeti, E.S’nin tutuklanma talebini "delil yetersizliği" nedeniyle reddederken, savcıya mütalaasını hazırlaması için süre vererek duruşmayı 25 Ocak 2022 tarihine erteledi.

“HUKUKİ SÜRECİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Mahkemenin Eğitim Sen’in katılma talebini reddetmesine ilişkin konuşan Eğitim Sen Genel Merkez Temsilcisi Avukat Birgül Değirmenci, “Eğitim Sen olarak suçla zarar gördüğümüzü, öğretmenlik mesleğinin itibarının düşürüldüğünü o nedenle katılmak istediğimizi ilettik ancak talebimiz reddedildi. Reddedilmesiyle beraber karar aşamasından sonra da hukuki süreci devam ettireceğiz. Bu sanık suçu işlerken eğitici öğretici kimliğini kullanarak yapıyor” dedi.

Dava sonrası Eğitim Sen, Veli-Der, Bergama Demokrasi Platformu, Dikili Kadın Platformu, Dikili Emek ve Demokrasi Platformu ve UÇİM Bergama Hükümet Konağı önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada, çocuk istismarına karşı mücadele edecekleri ifade edilirken, “Davanın takipçisi olacağız” denildi. (KAZETE)

Yorumlar:

Yorum Yaz