Boşanma aşamasındaki eşini kaçıran adama 14 yıl hapis istemi

İstanbul'da boşanma aşamasındaki eşi Şilan Topal'ı zorla taksiye bindirip kaçıran Mithat Topal'ın 14 yıl hapsi istendi.


İstanbul Şişli'de boşanma aşamasındaki eşi Şilan Topal'ı taksiye bindirip kaçıran Mithat Topal ve ona yardım eden iki kişi hakkında 14'er yıl hapis cezası istendi

İstanbul Şişli'de boşanma aşamasındaki eşi Şilan Topal'ı taksiye zorla bindirerek kaçırdığı gerekçesiyle tutuklanan Mithat Topal ile ona yardım ettiği belirtilen iki kişi hakkında "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 14'er yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

 

Şilan Topal, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi'nde ailesinin evinin önünde boşanma davası açtığı Mithat Topal ve beraberindeki kişilerce 7 Eylül'de zorla taksiye bindirilerek kaçırılmıştı. Kadının kaçırıldığı Gaziosmanpaşa'daki adrese ulaşan polis Şilan Topal'ı kurtarmış, Mithat Topal ve beraberindeki bir kişiyi de gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden Mithat Topal tutuklanırken, yardım eden şüpheli Rahim M. ise serbest bırakılmıştı. Çalışmalar kapsamında Topal’a yardım ettiğini tespit ettikleri Maksut Y. de gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı.

14'ER YILA KADAR HAPSİ İSTEMİ

DHA'nın aktardığına göre İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca olaya ilişkin başlatılan soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, şüpheliler Mithat Topal, Rahim M. ve Maksut Y.'nin "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 4 yıldan 14'er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

İddianame, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi. Mahkeme, Şişli’de başlayan kaçırılma olayının Gaziosmanpaşa’da sona erdiğini belirterek, dosyayı yetkisizlik kararı ile Gaziosmanpaşa Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. (KAZETE HABER MERKEZİ)

Yorumlar:

Yorum Yaz